Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

KORB: Trhy marně hledají důvody pro růst

Dolar (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dolar (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Minulý týden dominovaly trhům Spojené státy a limit jejich zadlužení. Američtí zákonodárci nechali dojít vzájemné postoje téměř na hranici, kdy mohlo dojít k otřesům na finančních trzích. Tento víkend se dohodli na zvýšení stropu pro zadlužení zároveň s plánem škrtů ve výdajích.

Mimo tyto události probíhá výsledková sezona, která potvrzuje solidní stav firemní sféry, což je aktuálně jeden z mála pevných bodů a důvodů pro držení akcií investory. Naopak zveřejněná makrodata, především nevýrazný růst HDP v USA ve druhém čtvrtletí, přispěla k celkově nejhorší týdenní ztrátě akciových indexů od začátku roku.

Tento týden se zdá, že bude pokračovat nervózní obchodování. Dohoda o limitu byla "přebita" údaji z reálné ekonomiky, které naznačily další zpomalení ekonomiky.

Minulý týden byly také zveřejněny první výsledky společností z domácího trhu – konkrétně pak CME, Erste Bank a Telefóniky O2. CME reagovala na své výsledky pozitivně a mohla by i v dalším období těžit z relativně solidních hospodářských údajů. Poslední týdny totiž spekulace o dalších propadech tržeb znamenaly pro titul výrazný prodejní tlak.

Telefónica O2 výsledky nepřekvapila. Potvrdila pokles tržeb a také zvyšující se konkurenci v odvětví. Erste Bank mírně zaostala za očekáváním v úrovních zisku. Také provize na rizikové úvěry vzrostly více, než činila očekávání.

Křišťálová lupa 2011


Tento týden budou investoři sledovat především aktuální makroekonomická data, z domácího trhu pak výsledky Komerční banky a Unipetrolu. Platí ale, že aktuální rizika jsou pro celkový sentiment spíše zátěží a jakákoli nejistota znamená spíše důvod k prodejům.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!