19. ledna 2011 9:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

KORB: Výsledkový sezóna v plném proudu, indexy jsou na maximech od krize

Intel X25-M  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Intel X25-M | foto: IntelReprofoto

PRAHA Minulý týden se v USA naplno rozběhla výsledková sezóna, kdy z reportujících společností byly klíčové výsledky firem Alcoa Inc., Intel a JPMorgan Chase.

Jednalo se o zástupce různých odvětví, což by mohlo říct více o charakteru výsledků i ostatních společností v sektoru. Trhy jsou nastaveny tak, že očekávání z hlediska firem jsou výrazně optimistická, a to jak z hlediska samotných výsledků, tak z hlediska dalšího výhledu.

Všechny tři jmenované společnosti přinesly výsledky, které překonaly očekávání, Alcoa i Intel navíc zvýšily svůj výhled na další období. JPMorgan oznámil, že zvýší svou dividendu, což bude zřejmě hlavní kritérium mezi úspěšným a neúspěšným vývojem hospodaření bankovního ústavu za poslední rok.

Vývoj zhodnocení jednotlivých titulů pak ale přes výrazně příznivá data znamenal smíšený vývoj. Alcoa od výsledků ztratila 3,25 procenta, Intel pak oslabil o procento, naopak JPMorgan Chase o procento posílil.

Šéf společnosti JP Morgan profesor Jacob A. Frenkel

Oceňování titulů pouze podle pozitivních výsledků

Takový vývoj naznačuje, že trhy do ocenění titulů započítávají jen pozitivní výsledky a další růst i po takových výsledcích je omezený. Alespoň v prvotní reakci.

Svou roli zde sehrává také to, že akciové indexy se pohybují na maximech od vypuknutí finanční krize v roce 2008, a například index S&P 500 zaznamenává 7. týden v řadě, kdy připisuje růstové hodnoty.

Tento týden pak může potvrdit obecnou reakci investorů na výsledky společností i pro další týdny. Dnes nás čekají výsledky dalších významných bank (Citigroup, Goldman Sachs), v průběhu týdne pak Google, Bank of America a General Electric.

Jan Korb, makléř Patria Direct

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ ÚDRŽBY – AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč