26. října 2011 9:47 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

KORB: Výsledky tlačí trhy nahoru, EU je brzdí

Euro | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Euro | foto: Shutterstock

V minulém týdnu se akciové trhy odvíjely v proměnlivém duchu, když investoři sledovali jednání v Evropě a také první výsledky společností za třetí čtvrtletí. V současnosti se v eurozóně jedná především o míře pomoci bankám, které by v případě odepsání řeckého dluhu musely získat dodatečný kapitál.

Diskutuje se také o úrovni zapojení ECB do případného řešení krize. Nastínění konkrétního plánu můžeme čekat dnes. V každém případě nalézt uspokojivé a dostatečné řešení pro uklidnění trhů bude obtížné.

Mimo tento dominantní vliv se rozeběhla výsledková sezona za 3. čtvrtletí. Dosažené zisky na akcii zatím v 70% oznámených výsledků překonaly odhady analytiků. Tento týden bude výsledková sezona pokračovat, když budou zveřejněna data evropských společností. V úvodu týdne evropských bank, ve druhé polovině pak i automobilek.

Z domácího trhu nás ve středu čekají výsledky CETV a v pátek pak Erste Group. Vedení společnosti CETV již minulý týden naznačilo, že výsledky třetího čtvrtletí mohou přinést příznivé překvapení, zároveň má být aktualizován i celoroční výhled tržeb, které by mohly dosáhnout 850 milionů dolarů.

Naopak Erste Bank již dříve oznámila účetní odpis některých aktiv, a proto bude více než důležité, jaké provozní údaje společnost vykáže. U společnosti NWR pak nadále čekáme na aktualizaci provozních údajů, která poskytne důvod pro reakci ocenění titulu.

Z makroekonomických dat v tomto týdnu bude dominantní zprávou údaj o vývoji HDP v USA, když se očekává mezičtvrtletní růst o 2,5 %, který by při svém naplnění byl pro trhy příznivým překvapením.

Jan Korb, makléř Patria Direct

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!