29. srpna 2015 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Krachující bauMax koupí německý konkurent Obi za více než pět miliard

Baumax v České republice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Baumax v České republice. | foto: Archiv

VÍDEŇ Německá síť hobbymarketů Obi a developerská skupina Supernova se dohodly na koupi rakouského konkurenta bauMax. Informují o tom rakouská média. Server listu Kurier napsal, že transakce má hodnotu téměř 200 milionů eur (5,4 miliardy Kč). BauMax má prodejny také v České republice.

Obi prý bude pod svou značkou nadále provozovat 70 ze 106 prodejen bauMaxu. Podle agentury APA není jasné, co bude se zbývajícími prodejnami, podrobnější informace mají být zveřejněny příští týden. Zaměstnanci bauMaxu už ale byli o transakci informováni.

Partnerem německé firmy je developerská společnost Supernova se sídlem ve Štýrském Hradci. Supernova podle listu Kurier kupuje od bauMaxu téměř 40 nemovitostí, které pak bude pronajímat Obi.

BauMax je už několik let v hluboké krizi, firmu vyčerpala hlavně expanze do východní Evropy. V roce 2013 společnost prohloubila čistou ztrátu na 189 milionů eur ze 126 milionů eur o rok dříve.

V Česku loni hobbymarkety bauMax prohloubily ztrátu na 562 milionů korun ze 471 milionů korun v roce 2013 a firma zde byla ve ztrátě pátým rokem za sebou. Na Slovensku podnik prohloubil ztrátu na 7,84 milionu eur z 0,6 milionu eur v předešlém roce.

BauMax už dříve odprodal své aktivity v Rumunsku, Bulharsku, Chorvatsku, Turecku a Maďarsku.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG - PŘÍPRAVÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj, Kraj Vysočina
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč