19. března 2014 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Krásné ženy u krásných aut. V Ženevě bylo letos opět na co koukat

Modelky u stánku automobilky Škoda na letošním ženevském autosalonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Modelky u stánku automobilky Škoda na letošním ženevském autosalonu. | foto: MAFRA - Michal Šafránek

PRAHA Ženevský autosalon, to nejsou jen očekávané premiéry špičkových vozů předních světových automobilek. K věhlasné přehlídce, která v neděli skončila, patří neodmyslitelně i krásné ženy. Podívejte se na modelky, jež umocňují zážitek z autosalonu.

Ženevský autosalon nabídl přes stovku světových a evropských premiér. Škoda Auto na nejdůležitější evropské výstavě první poloviny roku, kterou by podle organizátorů navštívit na 700 tisíc ukázala koncept svého prvního kupé VisionC.

Kolínská TPCA zase ukázala nová mini trojčata Citroen C1, Toyota Aygo a Peugeot 108.  Vyrábět se mají od května a konkurovat budou Škodě Citigo. Hyundai na výstavě představila sportovní model PassoCorto nebo limuzínu vyšší střední třídy Genesis.

Škoda představila VisionC už v předvečer oficiálního otevření autosalonu pro veřejnost.

Škoda představila VisionC už v předvečer oficiálního otevření autosalonu pro veřejnost.

Novinky se objevily i u supersportů. Zajímavostí byla nová edice Bugatti Veyron věnovaná české závodnici Elišce Junkové, která závodila právě na strojích Bugatti.

Návštěvníci mohli vidět také nové Maserati Gran Sport, McLaren 650S, modernizované Ferrari California, silnější Pagani Huayra nebo nástupce Lamborghini Gallardo pod označením Huracán.

Novinka od Rolls-Royce. Robustní Mansory Wraith

Novinka od Rolls-Royce. Robustní Mansory Wraith

Čínská značka Qoros přišla s provedením hatchback u svého modelu 3, který byl jako sedan vyhlášený nejbezpečnějším vozem podle testů NCAP. Do Evropy by se měl dovážet i Tata Bolt největšího indického výrobce.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz