18. března 2011 14:49 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kredit do mobilu už přes Sazku nekoupíte. Operátorům došla trpělivost

Mobilní telefon - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Telefonním operátorům došla trpělivost s loterijní firmou Sazka. Ta jim totiž dluží desítky milionů korun za dobíjení přes své terminály. Operátoři proto tuto možnost dobíjení zastavili. Sazku prý nastalá situace dle jejího vyjádření mrzí, zákazníkům a obchodním partnerům se za ni omlouvá.

"Společnosti Telefónica O2 Czech Republic a Sazka se dohodly na pozastavení dobíjení kreditu předplacených O2 karet přes terminály Sazka," potvrzuje mluvčí Telefóniky 02 Martin Žabka s tím, že dobíjení se přeruší od pátečních 16 hodin.

Čtěte více:

Steně se zachoval i Vodafone, který dobíjení přes Sazku ukončí od půlnoci z dneška na zítřek. "Důvodem je deklarovaná neschopnost Sazky plnit její závazky související s dobíjením karet přes terminály Sazky, doložená i vysokými závazky Sazky vůči Vodafonu po splatnosti v řádech desítek milionů českých korun," sdělil LN mluvčí Vodafonu Miroslav Čepický. Toto opatření podle něj nebude mít žádný vliv na počet míst, kde si zákazníci Vodafonu mohou kredit dobíjet.

Za kolik se dobíjelo?

V roce 2009 dosáhly tržby operátorů za dobíjení kreditů prostřednictvím terminálů Sazky 9,6 miliard korun, o rok dříve to bylo 10,6 miliard a v roce 2007 dokonce 10,9 miliard.

Jediný operátor, kdo zatím spolupráci se Sazkou neukončil, je T-Mobile. "Rozhodnutí o tom, že by dobíjení přes terminály mělo být ukončeno, ještě nepadlo," říká Jiří Janeček z T-Mobile.

Terminály Sazky patřily v Česku mezi nejoblíbenější způsob dobíjení kreditu do mobilních telefonů. Nyní budou moci lidé využívat už jen stírací kupóny prodávané v trafikách nebo některých bankomatů.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.