26. července 2009 18:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kreslený miliardář Buffett bude učit děti šetřit

Animovaný miliardář Warren Buffett | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Animovaný miliardář Warren Buffett | foto: Reprofoto

OMAHA Americký miliardář Warren Buffett je hlavní postavou animovaného seriálu, který má naučit děti finanční zodpovědnosti. Pořad nazvaný Tajemství klubu milionářů by se měl objevit na internetu letos na podzim a poskytnout dětem zábavní formou základní informace o finančnictví, včetně toho, jak se vyhnout nadměrnému zadlužení.

Tvůrcem animovaného seriálu je Andy Heyward, který vytváří humorné kreslené pořady pro výroční zasedání Buffettovy společnosti Berkshire Hathaway od 80. let 20. století.

Pořad však nabral tříleté zpoždění. Podle původních plánů měl být k dispozici na DVD již na podzim 2006. Heyward nyní plánuje umístit tří- až pětiminutové epizody seriálu na internet.

Heyward chce vytvořit ještě další poučné kreslené pořady pro děti s celebritami. Modelka Gisele Bündchenová by měla děti poučit o ochraně životního prostředí, Martha Stewartová o vaření, zahradničení a řemeslné výrobě a astrofyzik a autor sci-fi Carl Sagan o astronomii.

Všechny seriály budou mít své vlastní internetové stránky, premiéru však budou mít na internetových stránkách AOL, napsala agentura AP.

ČTK, Lidovky.cz

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.