8. srpna 2019 9:40, aktualizováno  10:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Křetínský a Tkáč nedostali akcie německé firmy Metro. Nabídli za podíl skoro 150 miliard korun

Daniel Křetínský. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Křetínský. | foto: ČTK

Düsseldorf (Německo)  Hlavní akcionáři německé obchodní společnosti Metro, firmy Meridian Stiftung a Beisheim Holding, nenabídli své akcie investiční skupině EP Global Commerce (EPGC) českého miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče. Podle agentury Reuters to dnes oznámil mluvčí akcionářů.

Křetínský chce Metro převzít, podmínil to ale tím, že získá dostatečný počet akcií. Meridian Stiftung a Beisheim Holding v Metru dohromady vlastní 20,56 procenta akcií.

Meridian Stiftung a Beisheim Holding v Metru dohromady vlastní 20,56 procenta akcií. Mluvčí EPGC Daniel Častvaj ČTK řekl, že finální výsledek dobrovolné nabídky na převzetí akcií Metro bude znám v pátek po skončení obchodování, proto je podle něj předčasné cokoliv komentovat.

EPGC předložila veřejnou nabídku na převzetí Metra v polovině června. Nabídla za firmu asi 5,8 miliardy eur (149,5 miliardy Kč). Nabídka je ale platná jen za podmínky, že se skupině podaří získat alespoň 67,5 procenta kmenových akcií Metra. Vedení Metra nabídku odmítlo. Nabídka byla platná do 7. srpna.

Skupina Metro má ve 26 zemích přes 770 velkoobchodů Cash & Carry, které zaměstnávají přes 150 000 lidí. Firma vlastní také německé hypermarkety Real, které se ale snaží prodat, stejně jako aktivity v Číně. V České republice je skupina Metro zastoupena od roku 1997. Její divize Makro Cash & Carry ČR provozuje v Česku 13 velkoobchodních center.

ČTK

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na Lidovky.cz