Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: Krize nekrize. Manažeři si rozdělí větší prémie

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 86
  • Poslední: 2.11.2009 10:47
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
2.11.2009 10:47

Hurááá

Hurááá, tak bankovní manažeři nebudou strádat a dostanou svoje miliony. No když někdo chce, aby občané co nejrychleji volili komunisty nebo fašisty, dělá přesně tohle. Další skvělý úspěch svobodného trhu bez přívlastků. Zisk mě, ztrátu státu. Geniální, ne?

1.11.2009 19:34

Logické.

Vidíme, za čo dostávajú odmeny manageri. Čím horšie pre štát a národ, tým lepšie pre nich.

1.11.2009 16:32

krize a její sociální rozměr

Krize má etický a sociální rozměr, připomínají zvláště církevní hodnostáři, mezi kterými se najde řada Marxových příznivců. Canterburský arcibiskup Rowan Williams například zpochybňuje základy dnešního kapitalismu. V rámci systému jde všem pouze o dosažení co největšího materiálního blahobytu. Zdroje ovšem nejsou pro všechny a tak se čím dál větší část populace se dostává do potíží. Williamsovi to připomíná třicátá léta v Německu, kdy značná část lidí dala přednost jistotě národního socialismu před nejistou existencí v krizí zasaženém tržním prostředí.

Předseda rady Evangelické církve v Německu Wolfgang Huber si v deníku Berliner Zeitung stěžoval, že peníze dnes nahrazují Boha. Výslovně kritizoval předsedu představenstva Deutsche Bank Josefa Ackermanna, který před počátkem krize údajně sliboval svým klientům roční výnosy cenných papírů ve výši 25 procent. „Tím vzbuzoval stále větší očekávání, která nemohla být naplněna,“ upozornil biskup na jednu z příčin krize.

Nejdůkladnější práci si dal s oživením Marxe jeho jmenovec, katolický mnichovský arcibiskup Reinhard Marx, který dokonce napsal knihu s povědomým názvem „Kapitál“. K myšlenkám svého slavného předchůdce se hlásí úvahou, že společnost není pouze souborem jednotlivců, kteří soutěží o ekonomický prospěch, ale zároveň má sociální rozměr.

1.11.2009 12:59

jsou to take VOLICI ODS

ta vzdy lobovala jen ze tunelaře a zbohatliky

1.11.2009 12:01

Co jsou zac?

Jestlize sledujeme historii, prijdeme k zaveru, ze na zacatku druhe svetove valky byli bankeri v USA kteri v roce 1929 privodili obrovskou krizi, z ktere se taky Nemecko nevzpamatovalo. Miliony nezamestnanych Nemcu volili Hitlera.  "Potomci " tehdejsich bankeru privodili dnesni krizi. Se stejnymi methodami. A co dela levice? Je zkorumpovana a stara se jen o svoje koryta. CSSD ma dostatek volicu, tedy i vliv. Co udelala v teto veci? Je podezrele, jak je pritahuje Rusko. Nejsou to taky ti oligarchove, kteri se na teto hospodarske katastrofe zucastnili? Tito bankeri jsou mezinarodni mafie, ktera vladne svetem. Meli bychon se zajimat, kdo zatim vsim stoji a podle toho jednat.

1.11.2009 12:13

Re: Co jsou zac?

Zajímat se můžete, ale jednat? Co vás to napadlo? Jak jednat? Jediná možnost je zbohatnout více než oni a pak je zničit nebo za pakatel koupit.

1.11.2009 14:04

Re: Co jsou zac?

vy prolhance. do podruci ruskeho vlivu nas pokud jste si neracil vsimnout tlaci nas prezident. pokud se podivate na vyvoj hospodareni za poslednich 20 let, take urcite zjistite, kam nas dovedla ods. spousta lidi nechce slyset nepopiratelny fakt, ze pouze v letech vlady socialistu hospodarstvi rostlo vysokym tempem na rozdil od ods, ktera zemi pouze privedla do recese. klise o narustu dluhu za vlady socialistu je smesne a pouze odpovida mysleni hloupeho stada manipulovaneho odskou. nejvetsi pohromou byla pro tuto zem je ods!!!

2.11.2009 9:21

Re: Co jsou zac?

Nas prezident nas tlaci do Ruska? No to je smesne. Volte slova s uvazenim. Jako jediny alspon premysli nez neco podepise....

1.11.2009 11:36

Bezny jev.

Proc by nemohli dostat milony kdyz centralni banky drzi urokove sazby na velice nizkych urovnich. Kdo z toho tezi kapitaliste a ruzna bankovni sebranka. Kdo to financuje hloupi danovi poplatnici.

1.11.2009 12:14

Re: Bezny jev.

Vy jste chytrý daňový poplatník. O tom není pochyb. Jak to tedy uděláte aby z toho netěžili? Půjdete jim domluvit?

1.11.2009 11:32

peníze

Byla to chyba lít do toho peníze bez záruk. Státy měly pěkně za ty subvence(jedno, v jaké byly formě) inkasovat akcie, zástavní práva, majetek....., zkrátka něco, ne to dávat na dobré slovo. Je to pro mne nepochopitelné.

1.11.2009 12:09

Re: peníze

Jo, tento logický nápad se čas od času objeví. Vždycky následuje hromový řev o "znárodňování", o "socialismu" a o podobných věcech. Vždycky, když uslyšíte ten řev, hledejte ideu, že stát za peníze daňových poplatníků něco chtěl.

Správně po demográticku je to tak, že daňový poplatník prostě zacvaká a pak jde k čertu. Tedy, jde k čertu, jde k čertu jen do nové "bankovní krize". Pak zase zacvaká a zase jde k čertu. Mezitím se učí "žít zodpovědně", odvyká si "socialistické přežitky" a "nespoléhá na stát". To poslední především - na stát spoléhají banksteři ...

1.11.2009 12:32

Re: peníze

V UK a Německu se tak stát choval během výkyvů od ww2 a i během ww2 , v USA a UK i mezi válkama. V období růstu to vlády zase prodávali. Považuji to za dobrý mechanismus. Tahle forma pomoci prováděná státy v této krizi bere chudým a bohatým dává a to se mi krajně nelíbí. Jde to v podstatě proti liberalismu samotnému.  Tím ale neodsuzuji pomoc státu, ale nelíbí se mi způsob provedení.

1.11.2009 10:40

Tak dostanou přes drž.ku

On každý chvilku tahá pilku a až lidem dojdou nervy tak se na ně vrhnou a manažeři dostanou jako první přes drž.ku!

1.11.2009 12:16

Re: Tak dostanou přes drž.ku

Řeknu vám jedno velké tajemství. Až se na ně vrhnou, tak se objeví červený hadr v podobě romskéh gheta. Co je lepší vyrabovat? Romy nebo ochrankou se samopaly hlídanou haciendu? Už víte proč je romský problém neřešitený?

1.11.2009 9:40

Podivejte se na video o Detroitu, i stredu mesta

The Collapse of Detroit: Ground Zero for the Globalist’s Deindustrialization Agenda P 911 co zaridila Elita, se svet naprosto zmenil. To byl prvni krok Elity k nasazeni Noveho Svetoveho Radu. Vysli valecne prebrat blizky vychod, na obcany zaridili zakony k nesvobode a zaclo se na ne vsemozne spizovat. Bankeri se nemohli dockat k nasazeni jedne svetove banky a vlady. Na to mely plan k zniceni Ameriky a dalsich vyspelych zemi. Chteli zeme vyrovnat ekonomicky, dat je na stejny rovnik. Ale uz davno meli sve plany- prestehovaly prumysl hlavne do Ciny. Zubozili Americany, vzali jim praci, ale nejdrive je zmanipulovali ke koupy domu,.Ktere ted jsou prebirane bankama, jelikoz nezamestnani byli pozadu s placenim. Banky bouraji krasne domy a prebyraji pozemky. k tomu banky si vymohly biliony od valdy a  nadale si davaji ohromne bonusy. Nepomohli economiji, jak slibovaly ale jen sobe. Take zniciliy male nezavysle banky. Zniciliy podniky, nepujcovaly jim penize na vyplaty pracovnukum. Chamtivy zidovsti bankeri  se jen sklebi na ostatni, tak jak izraelsky zastupce kdyz se kritizoval izrael v UN za zlociny v Gaze.

1.11.2009 12:04

Re: Podivejte se na video o Detroitu, i stredu mesta

Nekritizovat. Jednat!

1.11.2009 9:03

nejlepší vtip

Za krizi můžou komunisti, Židi a cyklisti..

1.11.2009 9:03

si to kluci užijou,a přivedou země do dalšího průseru.

1.11.2009 8:03

Když jim to zákon dovolí !!!!

Ty lidi jsou ohební a jestli je krize je nikterak netrápí. Když oni si můžou nahrabat, tak se nedívají napravo, či nalevo !!!!

1.11.2009 6:29

Tak kapitalismus se vám už nelíbí? A máte klíče?

Mirda Topolánkovic kdysi prohlásil: "Vyděláváte málo? Tak vydělávejte víc!" Dal nám tedy jednoduchý kapitalistický návod. Manažeři makají jako broci, aby průmysl běžel (ale politici ho za naše peníze ruší)., aby zemědělství prosperovalo alespoň jako za komunistů (ale politici ho za naše peníze zničili a půdu rozprodávají na řetězce cizích obchodů), atd., atd. Hrabiví a úplatní politici, kteří nakonec za nic neručí a mají plné kapsy- to je naše neštěstí, nikoli bankéři, kteří nás ještě drží nad vodou!! Politikové potřebují jen lidi zaměřit na někoho jiného, aby se lidé nepodívali na zoubek jim! A nakonec - každý ťululum může být politikem, ale ne každý může být bankéřem.

1.11.2009 7:08

Vyděláváte málo? Tak vydělávejte víc!" dejte jim kolace

tak jim dejte kolace .... to tady jiz bylo ... a zacala francouzska revoluce ... jak se bud pojenomujeme tuhle ... shodime boha mamonu/profitu?

1.11.2009 8:34

Re: Tak kapitalismus se vám už nelíbí? A máte klíče?

Já bych to upřesnil. Většině z nás se nelíbí to, co se v této zemi za kapitalismus pokládá. To, co funguje ve většině zemí Západu by se jim líbilo. Jenže tam kapitalismus nedělají lidé, kteří byli do včerejška komunisté - stranicky nebo mentálně.

1.11.2009 8:37

Re: Tak kapitalismus se vám už nelíbí? A máte klíče?

A ještě dvě poznámky. Ten článek se týká managerů ve finanční sféře celosvětově. A druhá věc - potěšil byste, kdybyste používal  jiný nick, TGM i jeho manželka se musí otáčet v hrobě.

1.11.2009 8:44

Re: Tak kapitalismus se vám už nelíbí? A máte klíče?

S připomínkou k tomu nicku souhlas. K těm odměnám, pokud byl ten který finanční ústav sanován z veřejných peněz, potom by se stát měl postarat, aby do doby, než finanční ústav svojím ziskem ty peníze do státní lkasy vrátí, brali jeho manažeři pouze zákjladní odměnu, bez jakéhokoliv navýšení o odměny a profity.

1.11.2009 9:30

Re: Tak kapitalismus se vám už nelíbí? A máte klíče?

A ještě jedna poznámka. Jak jsi správně dodatečně pochopil, nejde o managery, kteří byli včera komunisté. Svinstvo, o kterém je řeč, je produkt té nejčistší demográcie. "Prémie", které si manageři mezi sebou rozdělí, pochází z "balíčků" a "injekcí", které zaplatí všichni ti, kteří si žádné "prémie" mezi sebou nerozdělí. Zkrátka a jasně, krádež. V demográcii normální.

1.11.2009 9:59

Re: Tak kapitalismus se vám už nelíbí? A máte klíče?

Tedy - v Čechách může být bankéřem opravdu každý. Jako zvláštní předpoklady se oceňuje nedostatek inteligence a mravních skrupulí, ochota krást a hrabat pod sebe.

Když čtu příspěvek ubožáka, který se pokouší důsledky morální a intelektuální neschopnosti českých "bankéřů" (tj. úředníků ve finančním sektoru- proč si tak vlastně říkají? z nadutosti?) svádět na politiky, tak se mi, ač jsem zvyklý na ledacos, zvedá žaludek. Maminčin mazánek: "já nic, to oni, politici." Kdepak chlapče, za chudobu vědců, dělníků, učitelů nemůžou  politici, aspoň ne primárně, za tu můžeš ty, který sis v bance nahrabal pod sebe, a tvoje matka, která tě za to doma chválí.

1.11.2009 5:46

je to feudalizm

tohle je trickle-down economy taticka Reagana ... tohle neni kapitalism - to je feudalizm - a muzickove si utahuji opasky - a krici at zije Vaclav Klaun ..

1.11.2009 5:35

výsledkem kriminalnich finančníků,

tahle kriminalni kasta nema kapku etiky - pro boha PROFIT znici vsechny/o kolem sebe. Nahrabou is a pujdou na Bahamy - jako Klausuv boy Kozeny. EKONOMIE NEZNA SPINAVE PENIZE.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...