1. listopadu 2012 17:46 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kromě košil nabídne Marks & Spencer i párky a květiny

Obchod s potravinami Marks & Spencer Simply Food na londýnském letišti Luton. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obchod s potravinami Marks & Spencer Simply Food na londýnském letišti Luton. | foto: Reprofoto

PRAHA Už za pár dní si budete moct koupit čerstvé potraviny v obchodech Marks & Spencer, který se v Česku dosud zaměřoval hlavně na oblečení. Česká republika tak bude po Francii a Číně třetí zemí mimo Velkou Británii a Irsko, kde britský řetězec svým zákazníkům chlazené potraviny nabídne.

Prodej britského jídla v polovině listopadu odstartuje ve dvou pražských prodejnách – Melantrich na Václavském náměstí a obchodní centrum Chodov.

M&S

Myslbek

Svůj první obchod v České republice otevřel řetězec v pražské nákupní pasáži Myslbek v roce 1996.

V současné době má devět prodejen v metropoli a dalších devět v krajských městech.

Firma chce potraviny dovážet z Británie do Prahy speciálními chladícími vozy, kromě potravin budou v nabídce i řezané květiny.

Společnost tak rozšíří sortiment potravin M&S o více než 400 produktů napříč sekcemi masa a uzenin, mléčných výrobků, ovoce a zeleniny, čerstvých džusů a smoothies a hotových pokrmů.

Čeští zákazníci tak budou moci ochutnat například britské vepřové párky, pravý anglický čedar, nebo třeba Brity, což je sendvič s krevetovou majonézou.

“Zpětná vazba od našich zákazníků ukazuje rostoucí poptávku po našich produktech prvotřídní kvality,” pochvaluje si Jonathan Smith, výkonný ředitel Marks & Spencer.
Prodej čerstvých potravin bude zatím ve znamení rozšíření ploch s potravinami ve stávajících prodejnách, kde Marks & Spencer nabízí také oděvy.