21. října 2014 13:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kulhánek zachraňuje Tatru. Škoda že ji nekoupil třeba Mercedes, lituje

Bývalý šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek | foto: MAFRA - Slavomír Kubeš

KOPŘIVNICE Sedmdesátiletý Vratislav Kulhánek, bývalý šéf Škody Auto, radí kopřivnické Tatře. Noví majitelé se pokoušejí o restart slavné značky poté, co skončila kvůli dluhům v dražbě.

„Tatra se musí zaměřit pouze na auta do extrémních podmínek. To je její jediná šance. Trh s běžnými nákladními automobily je nabitý velkými automobilkami, těm nemůže konkurovat,“ říká Vratislav Kulhánek v rozhovoru pro LN.

„Více než 2500 aut ročně tento trh nepojme. Když by v tom Tatra získala 70 procent, což nevidím jako nemožné, tak by to bylo výborné,“ míní Kulhánek.

ČTĚTE TAKÉ:

Továrna, již komunističtí plánovači projektovali na produkci 15 tisíc náklaďáků, podle něj promarnila svou šanci. „Škoda že Tatra zkraje 90. let propásla šanci, když o ni měl zájem Mercedes či jiní velcí hráči. Měla by klid,“ dodává.

Vratislav Kulhánek, bývalý šéf Škody Auto, má zkušeností na rozdávání. Jeho službami tak nepohrdli noví majitelé kopřivnické Tatry pokoušející se o restart slavné značky, která se pod vedením bývalých akcionářů a managementu dostala do insolvenční situace.

„Když jsme se tou automobilkou začali zabývat, tak mne oblil studený pot. Byl to jeden šok za druhým. Od loňského roku vedení napravuje pochybení z minulosti. A první výsledky jsou vidět,“ říká Kulhánek.

 Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk
Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk

Trávíte s dětmi prázdniny a sháníte tipy na aktivity? My si doma občas hrajeme s bublinami, což moje kluky moc baví. Rádi je vyfukují, koukají, jak je tvořím já a praskají je.