2. prosince 2014 12:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká pošta nedodá kvůli ledové kalamitě včas 30 tisíc balíků

Poštovní doručovatelka – ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poštovní doručovatelka – ilustrační foto | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Česká pošta kvůli ledové kalamitě nedodá včas zhruba 30 000 balíků, které měly putovat po hlavním železničním koridoru mezi Prahou a Ostravou. Informovala o tom mluvčí Marta Selicharová.

„Vzhledem ke kalamitní situaci na železnici nemohly být zpracovány, přepraveny a doručovány balíky podané v pondělí, určeny k dodání dnes, tedy s garantovanou dobou dopravy D+1,“ doplnila mluvčí.

Jde o zásilky podané v Praze, středních Čechách, na Liberecku a Táborsku, které se nedostanou ke sběrným přepravním uzlům pro dodání do Pardubic, Olomouce a Ostravy a v opačném směru.

Ledovka, která se od pondělka tvoří na většině území republiky, ochromila zejména železniční dopravu. V Praze a Olomouci nejezdí tramvaje, v Brně už je na rozdíl od pondělka většina tramvajových linek v provozu, stojí ale skoro všechny trolejbusy. Dopravní podniky se snaží výpadek nahradit autobusy. Železniční doprava zkolabovala hlavně v okolí Prahy, ve středních Čechách a na střední Moravě.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!