Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kvůli personálním výměnám v ČD Cargo skončil i personální ředitel

Nádraží (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nádraží (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

PRAHA Personální ředitel společnosti ČD Cargo Pavel Koucký dnes odstoupil ze své funkce. V tiskové zprávě jako důvod uvedl, že společnost podle něj není řádně a odpovědně řízena. Jde tak o další personální změnu ve společnosti, poté co v minulém týdnu valná hromada ČD Cargo odvolala představenstvo firmy včetně jejího předsedy Josefa Bazaly.

"Pokud jde o vzdání se funkce personálního ředitele, nelze než znovu konstatovat, že představenstvo společnosti neprovádí žádné personální změny, a že jde o čistě soukromou iniciativu a záležitost ředitele odboru lidských zdrojů, kterou nebudeme komentovat," řekl ČTK mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Čtěte také

Koucký v tiskové zprávě popsal události při personálních výměnách v minulém týdnu s tím, že vedení firmy se údajně zajímalo především o osobní spisy takzvaných "klíčových osob" dosazených předcházejícím představenstvem; šlo například o pracovní smlouvy, manažerské smlouvy či smlouvy o výkonu funkce.

"S ohledem na popsanou situaci, kdy společnost není řádně a odpovědně řízena, kdy dochází unáhleně ke zcela nekompetentním a neodborným krokům, kdy není dodržován správný postup při přípravách dalších kroků, a to v příkrém rozporu slov a činů nových členů představenstva, nejsem nadále schopen vykonávat pozici personálního ředitele a umožňovat vznik dalších takových situací," uvedl Koucký v tiskové zprávě.

Podle mluvčího Českých drah ale ČD Cargo řádně funguje a ve firmě nedochází k žádným personálním změnám "klíčových osob", ani dalších manažerů nebo odborných specialistů. Nově zvolené představenstvo se podle něj seznamuje s dosud platnými pracovními a manažerskými smlouvami nebo se smlouvami o výkonu funkce. "Potřebuje zároveň i prověřit, zda nebyly uzavírány nestandardní smlouvy například s blízkými osobami, a tak podobně," uvedl Šťáhlavský.

V představenstvu ČD Cargo minulý týden spolu s Bazalou skončili Václav Andrýsek, Rodan Šenekl a Bogdan Heczko. Nahradit je má generální ředitel Českých drah Petr Žaluda a jeho náměstci Michal Nebeský a Milan Matzenauer.

Bazala skončí zřejmě i jako ředitel carga; jeho nástupce má být vybrán ve výběrovém řízení.

Společnost ČD Cargo vykázala za loňský rok ztrátu před zdaněním 378 milionů korun. Za rok 2008 přitom měla firma hrubý zisk 474 milionů Kč. Společnost propad vysvětlovala poklesem poptávky v důsledku krize. V letošním prvním čtvrtletí ztráta činila 50 milionů korun, za první čtyři měsíce firma vykázala mírný zisk.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

J. Linhart Bál se sebrat.... 20:37 21.6.2010

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ SMĚNY - KVALITA

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 34 000 - 40 000 Kč