27. prosince 2010 16:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Kybernetické útoky z Číny vyděsily Němce, tvoří si ochranné centrum

Platební systém Union Pay China poprvé v Česku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Platební systém Union Pay China poprvé v Česku. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

BERLÍN Německo se chystá v příštím roce vytvořit celostátní centrum ochrany kybernetického prostoru. Mluvčí německého ministerstva vnitra dnes uvedl, že Berlín tak reaguje na rostoucí útoky hackerů proti vládním institucím. Útoky zpravidla přicházejí z Číny.

Zatímco v roce 2009 vláda zaregistrovala 900 útoků elektronickou cestou, v první polovině letošního roku jich bylo již 1600. Vysoký je i počet nehlášených případů. "Většina elektronických útoků přichází z Číny," dodal mluvčí. 

Rok 2010 v obrazech

Podle německého ministerstva vnitra je Německo jako průmyslová země atraktivním cílem pro takové úroky kvůli své vyspělé a rozvinuté technice.

Další podrobnosti o plánovaném centru mluvčí neposkytl. Dodal jen, že v něm spojí síly vládní experti a lidé z bezpečnostních služeb, kteří budou úzce spolupracovat s podnikovou sférou, napsala agentura AP.

ČTK, Lidovky.cz