20. prosince 2013 11:29 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Labužníci mají smůlu, den po otevření je Julius Meinl mimo provoz

Nový obchodní dům s lahůdkami rakouské společnosti Julius Meinl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový obchodní dům s lahůdkami rakouské společnosti Julius Meinl. | foto: MAFRA – František Vlček

PRAHA Nový obchodní dům s lahůdkami rakouské společnosti Julius Meinl, který společnost ve středu v centru Prahy otevřela, je opět zavřený. Důvodem jsou technické problémy. Firma ho znovu otevře v sobotu.

"Prodejna Julius Meinl Praha bude ve dnech 19. a 20. prosince uzavřena z důvodu nenadálých problémů s výpočetní technikou. Pro veřejnost opět otevřeme v sobotu 21. prosince v 09:00 hodin," potvrdil jednatel společnosti Julius Meinl Praha Herbert Vlasaty.

Meinl slavnostně otevřel svůj třípatrový obchod ve středu 18. prosince, otevřený zákazníkům ale nezůstal dlouho.

Nový obchodní dům s lahůdkami rakouské společnosti Julius Meinl.

Nový obchodní dům s lahůdkami rakouské společnosti Julius Meinl.

Gurmánský palác nabídne sortiment ve stejném rozsahu jako slavný obchod společnosti na vídeňské hlavní nákupní třídě Am Graben. V pražské pobočce si chce firma otestovat šance konceptu i pro jiné zahraniční trhy. Na začátku příštího roku firma spustí i e-shop.

Obchodní dům nabízí na ploše 2500 metrů čtverečních potravinářské výrobky a kulinářské delikatesy. Gurmánský palác se nachází v těsné blízkosti Václavského náměstí, v ulici 28. října v objektu City Palais. V prostorách kdysi sídlila Pražská úvěrní banka.

Lidovky.cz, ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?