18. února 2018 18:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Legendární Happy Meal zeštíhlí. McDonald´s v Česku ubere kalorie, v USA zmizí cheeseburger

McDonalds menu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy McDonalds menu | foto: Lidové noviny

PRAHA Fast-foodový řetězec chystá zásadní změnu svého nejznámějšího menu Happy Meal, který je určen především pro malé strávníky. V Česku sníží obsah kalorií, v USA zase známou červenou krabici nenaplní cheesburgerem ani běžnou porcí hranolek.

„Snažíme se dětem představovat vyvážená menu, která budou dobrá chuťově i nutričně,“ vysvětluje změnu mluvčí českého McDonald´s Zuzana Svobodová. Místních strávníků se zatím dotkne jen zeštíhlení menu, které by do roku 2020 mělo mít energetickou hodnotu rovnou nebo menší než 600 kilokalorií. 

To lze přirovnat k 200gramovému vepřovému steaku. Meníčko tak „zchudne“ kvůli zjednodušení přísad nebo snížení váhy jednotlivých pokrmů.

Od června také proběhne změna na americkém trhu, kde se v nabídce dětským menu již nezobrazí cheeseburger. Namísto běžné porce hranolek bude také malým jedlíkům nabízeno jen menší množství fritovaných brambor.

Rodinné návštěvy představují 30 procent všech návštěv restaurací McDonald’s. Rodiče nyní mohou svým potomkům naplnit Happy Mealy kuřecími nugetami, sýrovým toustem, vajíčkovým muffinem, zeleninovým nebo ovocný salát či bramborovými placičkami takzvanými hash browns. 

V roce 2016 Češi v 95 pobočkách McDonald´s projedli téměř 4,6 miliard korun, což je o více než 200 milionů více než v roce předchozím. Zisk ani ztrátu americká společnost nezveřejňuje. Americký fast foodový gigant otevřel svou první pobočku v Česku již v roce 1992. Dnes zde zaměstnává přes 5000 lidí.

Min Luongová

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!