23. ledna 2009 16:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Lesnický gigant CE WOOD propouští

Holding CE Wood je největším seskupením v České republice, které se zabývá výrobou, zpracováním a prodejem dřeva. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Holding CE Wood je největším seskupením v České republice, které se zabývá výrobou, zpracováním a prodejem dřeva. | foto: ČTK

ZLÍN Lesnický gigant CE WOOD oznámil úřadu práce záměr hromadného propouštění všech více než 2000 lidí ve všech provozech firmy, informovalo rádio Impuls. Předseda představenstva CE Wood Ivan Doubrava řekl, že skutečný počet lidí, kteří budou muset firmu opustit, nyní odhadnout nelze.

Důvodem propouštění je podle Doubravy světová hospodářská krize, která nyní na lesnický a dřevozpracující průmysl doléhá.

"My jsme proces (propouštění) zahájili pro všechny naše společnosti s tím, že uvidíme, co bude následovat z hlediska dalšího vývoje," řekl Doubrava. Oznámení záměru úřadům práce je zákonnou povinností firmy.

První výpovědi by zaměstnanci firem skupiny CE Wood podle jejího
předpokladu mohli dostat nejdříve na konci února. "Jestli se od něj budeme odchylovat, to ukáže až vývoj v následujících týdnech," dodal Doubrava.

Holding CE Wood je největším seskupením v České republice, které se zabývá výrobou, zpracováním a prodejem dřeva. Mateřskou společností holdingu je a.s. CE Wood. Ta v roce 2007 vykázala tržby 3,358 miliardy Kč, její ztráta činila 47,8 milionu korun.

ČTK