17. července 2014 14:23 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Lesy Praha zrušily zakázku, která vypadala jako na míru ušitá firmě CCS

Placení kartou se prodraží | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Placení kartou se prodraží | foto: Shutterstock

PRAHA Lesy Praha zrušily zakázku na karty pro placení na benzinkách, satelitní sledování vozů a systém placení mýta za čtyři a půl milionu korun. Podle firem vyřazených z výběrového řízení byl tendr podezřelý, ale oficiálně byl zrušen kvůli vyloučení všech účastníků pro nesplnění podmínek.

Uvedl to ve čtvrtek server iDnes.cz. Šéf firmy Princip, vyřazené z tendru, Vladimír Vejvoda serveru řekl, že lesy "nesmyslně" spojily do jedné zakázky rozdílné požadavky. Navíc žádaly příliš rozsáhlé pokrytí služeb karet na benzin, alespoň na 80 procentech čerpacích stanic v Česku. "Výběrové řízení bylo dle našeho názoru postaveno tak, že předmět plnění mohla splnit pouze jedna společnost v České republice. Mám na mysli CCS," řekl. Vyjádření CCS, tedy České společnosti pro platební karty, se serveru získat nepodařilo.

ČTĚTE TAKÉ:

Šéf Lesů Praha Vladimír Krchov označil požadavek na pokrytí čerpacích stanic za přiměřený. Různé služby podle něj lesy daly do jednoho balíku, protože nechtěly zakázku dělit, píše iDnes.cz.

I firma CCS ale byla nakonec spolu s dalšími dvěma finálními uchazeči o zakázku vyloučena z tendru kvůli nesplnění podmínek. CCS podle serveru nedodala seznam statutárních orgánů nebo členů statutárních orgánů, kteří v posledních třech letech pracovali pro Lesy Praha. Firma DFC System zase neuvedla procentní pokrytí čerpacích stanic a uvedla špatně ceny a společnost Princip nabídla jen satelitní sledování.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!