27. června 2012 14:12 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Letos končí už třetí cestovka. Tentokrát ostravská CK Filip

Ostravská cestovní kancelář Filip zkrachovala. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ostravská cestovní kancelář Filip zkrachovala. | foto: ČTK

Ostravská cestovní kancelář Filip skončila v insolvenci. Letos je to po CK Asteri tour a CK Redgreentours už třetí cestovka, která se dostala do finančních problémů.

Již včera bylo zahájeno insolvenční řízení na cestovní agenturu Filip Travel s.r.o., která měla stejné sídlo podnikání jako CK Filip. Dnes v 10 hodin dopoledne bylo vyhlášeno insolvenční řízení na ostravskou cestovní kancelář CK Filip s.r.o. Postiženy jsou maximálně dvě desítky českých turistů, potvrdil předseda Asociace cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura.

ČTĚTE TAKÉ:

CK Filip prodala zájezdy na léto ostatním cestovním kancelářím pro několik desítek českých klientů. Sama prodala zájezdy v podobě lázeňských pobytů maximálně 20 svým klientům. Majitel cestovky uvedl, že nemá žádného svého klienta v zahraničí.

CK Filip

CK Filip byla na trhu již od roku 2003, tedy téměř 10 let se specializovala na prodej zájezdů ostatních cestovní kanceláří a na organizaci zájezdů na přání. Jednalo se o velmi malou cestovní kancelář, svou činností se řadila spíše mezi cestovní agentury.

Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u České podnikatelské pojišťovny, která klientům v případě vyhlášení úpadku  vrátí peníze vložené do zájezdů, které CK Filip  přímo organizovala.

V České republice nyní působí podle seznamů pojišťoven 1035 cestovních kanceláří, které v loňském roce na našem trhu prodaly 2,088 milionu zájezdů.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS


Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!