12. července 2011 17:42 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Levné pumpy Tank Ono utržily víc než Benzina

Čerpací stanice Tank Ono na snímku z roku 2011. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čerpací stanice Tank Ono na snímku z roku 2011. | foto: Archiv

PRAHA Na členství v první lize největších prodejců pohonných hmot mohou stačit dva tucty čerpacích stanic. Řeč je o plzeňské firmě Tank Ono, která loni výrazně posílila a objemem tržeb pokořila i Benzinu.

Společnost Tank Ono loni navýšila tržby o více než čtvrtinu na 9,8 miliardy korun. Stačila jí k tomu síť 25 čerpacích stanic. Nejrozsáhlejší tuzemský řetězec s pohonnými hmotami Benzina se svými 337 provozovnami loni dosáhl jen na tržby 8,6 miliardy korun.

Za úspěchech Tank Ono stojí agresivní cenová politika. Litr benzinu či nafty prodává často o tři koruny levněji než velké značkové řetězce. Podle oslovených odborníků je takových cen možné dosáhnout i bez daňových machinací.
"Je možné těchto cen dosáhnout, ale jen s velmi malou prodejní marží," uvedl pro LN manažer, který se pohybuje v oboru pohonných hmot a který si nepřál být jmenován.

Díky vysokým prodejům však Tank Ono může přežívat i s marží 2,4 procenta. Značkové řetězce si k velkoobchodní ceně včetně daní přirážejí marži okolo deseti procent. Přesto nebylo hospodaření Tank Ono ztrátové - zisk dosáhl zhruba 25 milionů korun.

VÍCE ČTĚTE VE STŘEDEČNÍCH LN

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!