10. července 2014 13:14 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Levnější a výkonnější než iPad? Čínský tablet od Xiaomi míří do Česka

Tablet. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tablet. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Na český trh přichází první tablet čínské firmy Xiaomi. Svými parametry a cenou má zařízení s operačním systémem Android konkurovat iPadu mini od Apple. Uvedli to zástupci obchodu xiaomimobile.cz, který bude tablety dovážet.

Xiaomi vznikla v roce 2010 a zaměřuje se na výrobu špičkových chytrých telefonů a tabletů za nižší ceny než renomovaní výrobci. První mobil firma uvedla na trh v roce 2011.

Tablet Mi Pad s úhlopříčkou 7,9 palce a stejným HD rozlišením jako iPad Mini je vybavený výkonným čtyřjádrovým procesorem Tegra K1, který je až dvakrát výkonnější než čip u Applu. Dále disponuje dvěma GB RAM a 16 nebo 64 GB paměti. Baterie má mít nadstandardní výdrž díky kapacitě 6700 mAh.

ČTĚTE TAKÉ

Cena se má podle Jiřího Opletala z xiaomimobile.cz pohybovat mezi 7000 a 9000 Kč. Apple svůj menší tablet nabízí od 9790 korun. Nejprodávanější ale méně výkonné tablety s Androidem od Lenova nebo Aceru se dají pořídit kolem 4000 až 5000 Kč.

Lidovky.cz, ČTK

Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?
Jak připravit dítě na očkování, aby nemělo strach z lékaře?

Očkování absolvují malé děti v prvních letech života hned několikrát. Zpočátku si to ani neuvědomují, později už mohou mít „vypěstovaný“ strach z toho, že to bude bolet. Nervozita rodičů jim nepřidává. Jak bychom měli své dítě připravit na očkování, aby se nebálo a zvládlo tuto povinnou (a nemilou) událost co nejlépe?

Najdete na Lidovky.cz