8. září 2009 10:08 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Licenci na internetové sázení dostaly od ministra další tři firmy

Ruleta-ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruleta-ilustrační foto. | foto: ČTK

PRAHA Ministerstvo financí udělilo licenci na internetové sázení firmám El Rancho, Bracebridge a Rio Games, které nabízejí například ruletu. Radek Ležatka z tiskového oddělení ministerstva řekl, že žádná další společnost o licenci zažádáno nemá.

Podle jednatele firmy Rio Games Jaroslava Provazníka není zatím rozhodnutéjak bude společnost na síti působit a zda nabídne pouze ruletu, nebo i kurzové sázky. "Zatím nebylo rozhodnuto ani to, kdy budeme na internetu podnikat," dodal. Informaci přinesly Hospodářské noviny.

Internetové sázení již od ledna nabízí pětice českých firem - Tipsport, Fortuna, Sazka, Chance a Synot Tip. Sázet přes internet mohou jen dospělé osoby registrované v kamenných pobočkách.

Češi loni jen na kurzových sázkách prosázeli 12 miliard korun a další miliardy si dlouho ukrajovaly zahraniční firmy, které v ČR podnikaly pouze na základě licencí z domovských zemí a tedy ne zcela legálně.

Už v minulosti chtěla na síti podnikat společnost Casino Kartáč. Tehdy jí to stát zakázal a firma se obrátila na soud. Firma žádá náhradu škody 2,5 miliardy korun - na tolik je vyčíslen ušlý zisk, který podle firmy způsobilo MF v roce 2003 tím, že jí zamítlo licenci na internetovou ruletu.

Sporem se zabýval pražský soud a po něm i Nejvyšší správní soud v Brně.

ČTK