18. srpna 2009 15:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Lidé novou terénní Škodu zatím jen okukují, čekají na levnější verzi

Škoda Yeti | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Yeti | foto: Reprofoto

MLADÁ BOLESLAV Sportovně-užitková Škoda Yeti, kterou mladoboleslavská automobilka nabízí od poloviny července, se zatím moc neprodává. Podle prodejců si lidé auto zatím stále spíše jen prohlížejí a chtějí se v něm svézt. Objednávky však často váznou.

Situace by se měla zlepšit s příchodem verze s benzinovým motorem o objemu 1,2 litru s výkonem 77 kilowattů, která se začne prodávat až v říjnu za 359.800 korun.

"Stav prodeje Yetiho mohu zhodnotit naprosto jasně - zájem je velký, auto se ale neprodává," shrnul situaci Jaroslav Pavliš z brněnské prodejny Automédia. Podle něj není auto zrovna levné a lidé se s ním chtějí nejprve seznámit. "Zvlášť, když je to pro Škodovku zcela nový segment na trhu," podotkl.

"Většina lidí je s ním spokojená. My děláme jízdy v ideálním terénu, kde zákazníci vidí, jak ta čtyřkolka pracuje a co dokáže. Většinou jsou z něj nadšení, ale s koupí váhají," řekl Pavliš. Podle něj se situace změní, až firma uvolní do prodeje Yetiho s benzinovým motorem o objemu 1,2 litru. "Tam ta cena bude už poměrně příznivá, mám tu na tohle auto spoustu zájemců," dodal Pavliš.

Podobně hovoří i další prodejci. Například v Laureta Auto v Mladé Boleslavi je již na nejlevnější verzi Yetiho vytvořen pořadník. "Prodej se rozbíhá pomalu, ale ta slabší verze by ho měla nastartovat. Každopádně lidi to auto nenechává chladné. Chodí sem dost zájemců," řekl prodejce Josef Schubert. Většina je podle něj s autem spokojená, někteří však mají i drobné výhrady. "V první řadě je to vyšší cena, někomu se také zdá menší zavazadlový prostor," dodal Schubert.

Objednávky na Yetiho prodejci přijímají už více než dva měsíce. Základní verze čtyřkolky s dvoulitrovým motorem TDI vyjde na 459.800 korun.

ČTK, Lidovky.cz