2. března 2009 20:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

LN: Škodovka útočí v krizi

Oficiální snímky nového modelu Škoda Yeti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oficiální snímky nového modelu Škoda Yeti. | foto: ŠkodaAuto a.s.

ŽENEVA/PRAHA Dlouho očekávaný model novinka Škoda Yeti má v úterý svou světovou premiéru na mezinárodním autosalonu v Ženevě. Navzdory rostoucímu zájmu především o menší vozy nyní mladoboleslavská automobilka představuje novinku z kategorie sportovně užitkové vozy (SUV). Ačkoli právě trh s terénními vozy postihla současná krize na automobilovém trhu citelně.


O správnosti načasování však ve škodovce nepochybují. „Není třeba dál otálet. Věříme, že Škoda Yeti může být určitým lékem na krizi,“ řekl včera tiskový mluvčí Škoda Auto Evžen Krauskopf. Automobilka čeká, že první české SUV vzbudí zájem a lidé jej přijmou dobře.

Oficiální snímky nového modelu Škoda Yeti.„Vůz Yeti není tak velký jako jiné terénní vozy, proto by mohl mít úspěch. i když nyní lidé upřednostňují menší auta,“ řekl ředitel Sdružení automobilového průmyslu Antonín Šípek.

Škoda už nyní vyrábí ověřovací sérii, sériová výroba by měla začít již v květnu.  „První vozy Yeti se budou moci objevit u zákazníků už v létě,“ upřesnil Krauskopf s tím, že Česko bude jedním z prvním trhů, kde bude Yeti v létě uveden.

Cenu nového modelu zatím automobilka nechce prozradit. Známá by však měla být nejpozději na začátku června. Stejně tak se ještě tají plán výroby.


Další podrobnosti
o novém škodováckém modelu
si přečtěte v úterním vydání deníku