23. března 2011 14:37 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Lobbista J&T Palcr získá ve firmě 10% podíl. Představuje to miliardy

Turnaj v pólu ve Vysokých Tatrách - podnikatel Luděk Sekyra a Dušan Palcr z J&T  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Turnaj v pólu ve Vysokých Tatrách - podnikatel Luděk Sekyra a Dušan Palcr z J&T | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Dlouholetý partner finanční skupiny J&T a její hlavní lobbista Dušan Palcr (41) se podle serveru motejlek.com stane desetiprocentním akcionářem společnosti J&T Finance Group.

Palcr získá majetek, jehož hodnota se počítá v řádu jednotek miliard korun, napsal server s odvoláním na zakladatele skupiny Patrika Tkáče.

Čtěte více:

Jeho otec Jozef vlastní 50 procent firmy Techno Plus, která bude po Palcrově příchodu držet v J&T Finance Group 90 procent. Nový akcionář větší část podílu získá jako odměnu na tvorbě skupiny J&T, menší část odkoupí a na zbytek získá opci.

J&T Finance Group dnes zastřešuje dvě hlavní větve. Pod bankovní a finanční J&T Finance spadají česká J&T Banka s pobočkou na Slovensku a její sesterské banky ve Švýcarsku, v Moskvě, na Barbadosu. Dále skupina Atlantik a další společnosti.

Druhou část zastřešuje J&T Private Equity. Její klíčové aktivum představuje 40procentní podíl v Energetickém a průmyslovém holdingu, dalšími účastmi jsou například zhruba dvacetiprocentní podíly v Best Hotel Properties nebo v Tatry Mountain Resorts, píše motejlek.com.

Palcr pracoval do roku 1998 v bankovním dohledu České národní banky, poté přešel do J&T, kde se stal po pár letech partnerem.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!