Úterý 20. října 2020svátek má Vendelín 13 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Legendární značka Čechofracht je na prodej. Její vlastník počká na nabídky do konce září

Čechofracht | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čechofracht | foto: PKP Cargo

Praha Značka logistické firmy Čechofracht je na prodej. Ochrannou známku na název i logo firmy nabízí v rámci reorganizace své skupiny nynější vlastník společnost PKP Cargo International. Spediční služby, které dříve Čechofracht vykonával, vlastník už dříve přesunul pod svou mateřskou společnost. Ve čtvrtek o tom informovalo PKP Cargo International.

Značka Čechofracht existuje od roku 1952. Majitel i v cizině známé značky nyní bude čekat na nabídky na koupi ochranné známky do konce září.

Čechofracht patří od roku 2010 do skupiny PKP Cargo International (dříve Advanced World Transport - AWT), která se zaměřuje především na nákladní železniční dopravu. V minulosti pod názvem AWT Čechofracht nabízela především komplexní spediční služby. Zajišťovala přepravu zboží po železnici, silnici, po moři i letecky. 

Činnost firmy se však postupně utlumovala, v roce 2012 tehdejší AWT prodalo velkou část logistických aktivit Čechofrachtu dánské firmě DSV a zaměřilo se především na železniční a kombinovanou dopravu. Spediční služby postupně přesunulo pod vlastní mateřský podnik.

Podle poslední dostupné výroční zprávy z roku 2018 dosáhla firma AWT Čechofacht tržeb 57 milionů korun a zaznamenala ztrátu deset milionů korun. Ve společnosti pracovalo sedm zaměstnanců. Hlavní část tržeb firma v poslední době generovala především z pronájmu areálu v pražské Hostivaři.

Čechofracht byl založen jako státní podnik pro námořní dopravu. Od konce 50. let se firma soustředila na zahraniční ochod, když zajišťovala československý export i import. Své přepravní služby postupně přesunula i na silniční, železniční a leteckou dopravu.

Nebezpečná místa Česka: pražské hlavní nádraží. Třicet let zde vládne podsvětí

Hlavní nádraží v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

Populární zážehové motory ztrácí na spolehlivosti, problémy začínají u oleje

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po letech převahy dieselů se pozornost obrací k zážehovým motorům, o kterých se říká, že jejich údržba je méně...

Unikátní analýza čtyř tisíc hypoték: zjištění jsou mnohdy překvapivá

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Hypoteční trh zlevňuje a trhá rekordy. Jaká je ale realita při poskytování hypotečních úvěrů? Jak rychle je lze získat,...

Testování s Hami: Rozdáváme 80 batolecích mlék s výbornou chutí
Testování s Hami: Rozdáváme 80 batolecích mlék s výbornou chutí

Batolecí mléka Hami pro děti od ukončeného 12. a 24. měsíce obsahují potřebné živiny, jsou obohaceny o důležité vitamíny a minerální látky a...