7. dubna 2016 11:35 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Luxus si lze koupit osobně. Rolls-Royce otevřel první prodejnu v Česku

Modelky pózují u  Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe Waterspeed  na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Modelky pózují u Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe Waterspeed na... | foto: Reuters

PRAHA Britský výrobce luxusních aut Rolls-Royce otevřel v pražské Pařížské ulici své první autorizované dealerství v Česku. Zákazníci jej najdou v lobby hotelu Intercontinental. Prodej vozů značky na českém trhu zajišťuje jeden z dealerů mateřské skupiny BMW, společnost CarTec.

Loni se v Česku prodalo třináct vozů britské značky, což představuje meziroční nárůst o 117 procent. Letos majitel českého zastoupení a CarTeku Karel Kadlec čeká dvojciferný prodej.

„Jednociferné číslo by byl neúspěch. Bude ale také záležet na tom, kolik aut připadne na Česko z výrobního závodu, protože jeho kapacita je omezená,“ podotkl Kadlec.

Celkem má Rolls-Royce v kontinentální Evropě sedmnáct dealerů. CarTec je 132. dealerství značky ve světě. Bude zajišťovat i servis vozů Rolls-Royce v pražské Průběžné ulici.

Novinka od Rolls-Royce. Robustní Mansory Wraith
Výrobce automobilů Rolls Royce.

O zákazníky se budou starat vždy dva zaměstnanci na prodejně, dále jeden senior prodejce a vedoucí servisu. Samotný servis budou provádět speciálně vyškolení mechanici, kteří mají na starosti například i nejvyšší sedmičkovou řadu BMW.

Rolls-Royce Motor Cars vznikl před 112 lety a od 90. let minulého století patří do skupiny BMW. Konkurenční Bentley ze skupiny VW znovu otevřel prodejní centrum v Praze v roce 2012. Podle statistik Sdružení automobilového průmyslu je v Česku registrováno asi devět desítek vozů Rolls-Royce, jejichž průměrné stáří je kolem jedenáct let.

SVĚT ROLLS-ROYCE

  • Rolls-Royce loni celosvětově prodal 3705 vozů, což je o devět procent méně, než v roce 2014.
  • Automobilka letos nabídne čtyři modely v osmi provedeních. Základem je Phantom, ale výroba jeho současné verze letos končí a nástupce přijde nejdříve v roce 2018.
  • Doplňuje ho menší Ghost, výkonný Wraith a od letošního května přibude čtyřmístný kabriolet Dawn. Ve čtvrtém čtvrtletí dorazí do Prahy Ghost a Wraith ve sportovnějším provedení Black Edge.
  • Typický zákazník Rolls-Royce má podle údajů výrobce jmění přes jeden milion dolarů. Drtivá většina si objednává vůz na zakázku.
  • Možnost individualizace vozu v rámci programu Bespoke využil téměř každý zájemce o model Phantom v Evropě a tři čtvrtiny kupců modelu Ghost a Wraith.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz