16. září 2011 15:45 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Maďaři zadrželi falešné sušené mléko Olma

Mléko - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mléko - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Veterináři pátrají po výrobci sušeného mléka, které obsahovalo rostlinný tuk a bylo pod falešnou značkou olomoucké mlékárny Olma exportováno do Maďarska. Sdělil to mluvčí Státní veterinární správy ČR (SVS) Josef Duben.

"Při bližším prověření se ukázalo, že zásilku sušeného mléka, která byla falšovaná přídavkem rostlinného tuku, česká firma vůbec nevyrobila," uvedl Duben, podle kterého balení sušeného mléka opatřené značkou bylo nedokonalou napodobeninou formátu mlékárny Olma.

Olma již podle Dubna prokázala, že zásilka sušeného mléka nalezená v Maďarsku nepochází z jejích závodů. Veterináři nyní proto pátrají po skutečném výrobci. "Je to po delší době poprvé, co se setkáváme s takovýmto případem. Ale právě na něm lze doložit, jak je důležité sledovat správné označování výrobků a potravin živočišného původu," podotkl Duben.

Veterináři podle něj řešili podobný případ drůbežího masa z Francie. "Ukázalo se, že výrobek označený jménem francouzské firmy a její značkou neodpovídal skutečnosti. Produkt dovezla holandská firma, nicméně nebyl výrobek do tržní sítě propuštěn," dodal Duben.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!