18. října 2010 11:29 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Madetu čeká propouštění, rušení závodů, ale i expanze

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Milan Teplý, generální ředitel Madety. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Teplý, generální ředitel Madety. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Jihočeská Madeta do konce pololetí příštího roku propustí další stovku zaměstnanců. Během následujících let zároveň plánuje ukončit výrobu v dalších dvou mlékárnách. V rozhovoru pro LN to uvedl Milan Teplý, generální ředitel a majitel Madety.

"Budeme dál koncentrovat výrobu a ještě snížíme počet závodů," řekl Teplý. Největší tuzemský zpracovatel mléka přitom již propustil desetinu ze svých více než 1 700 zaměstnanců.

Madeta zároveň omezila investice do obnovy vozového parku a odložila některé plánované stavby nových provozů. I díky takovému šetření si však jihočeská Madeta udrží i letos zhruba stejný zisk jako loni, tedy zhruba 45 milionů korun. V příštím roce by to mohlo být již 50 milionů korun.

LN V loňském roce Madeta dosáhla zisku zhruba 45 milionů korun. Jak to zatím vypadá letos?
Zhruba obdobně. Nedaří se nám až tak, protože jsme ještě kvůli stabilitě vůči bankám a plnění jejich ukazatelů museli snížit výdaje. Omezili jsme některé investiční záměry a propustili jsme výrazné množství lidí.

LN Kolik jich bylo a bude propouštění pokračovat?
Zatím jsme museli propustit 168 lidí. V průběhu prvního pololetí příštího roku plánujeme propustit další stovku. Tyto kroky budeme dělat i proto, že chceme dál koncentrovat výrobu. Některé mlékárny, které bych teď nechtěl specifikovat, protože v nich nechci vyvolat paniku, budeme muset zavřít.

LN Můžete alespoň říct, kolik závodů ze současných šesti nakonec v rámci Madety zůstane?
Čtyři.

Celý rozhovor si přečtěte v dnešním vydání deníku

 

  • 0Diskuse
Vyhrajte jednu ze 4 krásných jídelních sad od značky Canpol babies
Vyhrajte jednu ze 4 krásných jídelních sad od značky Canpol babies

Zbožňují vaše děti roztomilá zvířátka? Právě nyní jim můžeme zpestřit každé sousto krásnou jídelní sadou z kolekce Cute Animals, ke které dostanete také praktický hrníček, se kterým se děti snadno naučí pít. Pojďme na to!

Najdete na Lidovky.cz