18. října 2010 11:29 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Madetu čeká propouštění, rušení závodů, ale i expanze

Milan Teplý, generální ředitel Madety. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Milan Teplý, generální ředitel Madety. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Jihočeská Madeta do konce pololetí příštího roku propustí další stovku zaměstnanců. Během následujících let zároveň plánuje ukončit výrobu v dalších dvou mlékárnách. V rozhovoru pro LN to uvedl Milan Teplý, generální ředitel a majitel Madety.

"Budeme dál koncentrovat výrobu a ještě snížíme počet závodů," řekl Teplý. Největší tuzemský zpracovatel mléka přitom již propustil desetinu ze svých více než 1 700 zaměstnanců.

Madeta zároveň omezila investice do obnovy vozového parku a odložila některé plánované stavby nových provozů. I díky takovému šetření si však jihočeská Madeta udrží i letos zhruba stejný zisk jako loni, tedy zhruba 45 milionů korun. V příštím roce by to mohlo být již 50 milionů korun.

LN V loňském roce Madeta dosáhla zisku zhruba 45 milionů korun. Jak to zatím vypadá letos?
Zhruba obdobně. Nedaří se nám až tak, protože jsme ještě kvůli stabilitě vůči bankám a plnění jejich ukazatelů museli snížit výdaje. Omezili jsme některé investiční záměry a propustili jsme výrazné množství lidí.

LN Kolik jich bylo a bude propouštění pokračovat?
Zatím jsme museli propustit 168 lidí. V průběhu prvního pololetí příštího roku plánujeme propustit další stovku. Tyto kroky budeme dělat i proto, že chceme dál koncentrovat výrobu. Některé mlékárny, které bych teď nechtěl specifikovat, protože v nich nechci vyvolat paniku, budeme muset zavřít.

LN Můžete alespoň říct, kolik závodů ze současných šesti nakonec v rámci Madety zůstane?
Čtyři.

Celý rozhovor si přečtěte v dnešním vydání deníku

 

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.