6. dubna 2009 17:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Madoff přišel už o třetí jachtu

Madoffova sedmadvacet metrů dlouhá jachta v hodnotě sedmi milionů dolarů kotví v přístavu letoviska Antibes. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Madoffova sedmadvacet metrů dlouhá jachta v hodnotě sedmi milionů dolarů kotví v přístavu letoviska Antibes. | foto: ČTK

PAŘÍŽ Již třetí jachta amerického finančníka Bernarda Madoffa byla zajištěna v souvislosti se zabavováním jeho majetku, z jehož prodeje mají být alespoň částečně odškodněny oběti podnikatelových machinací.

Loď kotvící na francouzském Azurovém pobřeží o víkendu zabrala francouzská investiční společnost Meeschaert, která je jednou z mnoha obětí Madoffových podvodů, a to na základě povolení francouzského obchodního soudu.

Sedmadvacet metrů dlouhá jachta v hodnotě sedmi milionů dolarů (138 milionů Kč) je registrovaná na Kajmanských ostrovech. Meeschaert ji zajistila mohutnými řetězy v přístavu letoviska Antibes ležícího nedaleko Cannes a Nice.

Madoff vlastní společně s manželkou i vilku v Cap d'Antibes, jejíž cena je odhadována v přepočtu na skoro 20 milionů Kč. Předpokládá se, že i ona bude v nejbližší době zabavena.

Před několika dny americká federální policie zabavila Madoffovo usedlost v Palm Beach na Floridě a spolu s ní další dvě jachty - jednu měřící 17 metrů a druhou sedm.

Sedmdesátiletý Madoff čelí podezření ze zpronevěry až 65 miliard dolarů (asi 1,3 bilionu korun). Hrozí mu až 150 let vězení. Madoffův případ je označován jako podvod století.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz