23. prosince 2010 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Magnát a miliardář Santa Claus: Koupím si vás všechny

Santa Claus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Santa Claus | foto: Shutterstock

Před desítkami let jej objevila Coca-Cola a dala mu konkrétní vizáž. A od té doby vydělává stovky miliard dolarů ročně. Podle propočtů LN se s ním nemohou měřit ani nejbohatší podnikatelé světa. Jeho jméno je Santa Claus.

Není jasné, kolik je mu let. Málo se holí a prakticky se nepřevléká. Živí jen devět sobů. Co dělá přes rok, se moc neví. Přestože se většina lidí s jeho zbožím každoročně setká, jak k němu přichází a jak ho distribuuje, nedokáže, nebo spíše nechce, vysvětlovat nikdo. Krátcí jsou na něj celníci, nemluvě o berních úřadech, kterým se úspěšně vyhýbá. Jedno je ale jisté – z ekonomického pohledu je Santa Claus magnát.

Přestože hodnota Santova majetku je nejasná a on sám o ní odmítá hovořit přijímá jen dopisy od dětí a s médii nekomunikuje. Podle dobře obeznámených zdrojů by hodnota jeho aktiv jen v anglosaském světě měla během dneška a zítřka dosahovat 942 miliard dolarů. Právě takovou nadílku totiž letos hodlá Santa nadělit dětem i dospělým ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii, Austrálii a na Novém Zélandu.

Více o Santa Clausovi trochu jinak najdete ve čtvrtečním vydání deníku

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!