20. ledna 2010 16:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Majitel Novy se stahuje z Ukrajiny, v Česku naopak koupil tiskovou agenturu

Sledování televize - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sledování televize - ilustrační foto | foto: Shutterstock

HAMILTON Americká společnost Central European Media Enterprises (CME) se dohodla na prodeji svých aktivit na Ukrajině. Majitelem televizních stanic Studio 1+1 a Kino se tak za zhruba 300 milionů dolarů (asi 5,5 miliardy Kč) stane společnost Harley Trading Limited, jejímž vlastníkem je ukrajinský podnikatel Igor Kolomojskyj.

"Prodej aktivit na Ukrajině je za současných podmínek pro CME ze strategického hlediska tou nejlepší volbou. Umožní nám zaměřit se na naše současné aktivity v Evropské unii a v zemích, které se k EU přibližují," řekl k prodeji prezident a výkonný ředitel CME Adrian Sarbu. CME podle něj bude schopna zvýšit likviditu a více se věnovat tvorbě obsahu.

Agentura Bloomberg zároveň dnes informovala, že společnost CME kupuje informační agenturu Mediafax od společnosti Media Pro Management, kterou vlastní generální ředitel CME Adrian Sarbu. CME za Mediafax zaplatí jedno euro. Nova si od akvizice slibuje podle své mluvčí Michaely Fričové rozšíření informačního zázemí, posílení pozice v televizním a internetovém zpravodajství a rozšíření působnosti v regionech České republiky.

Mediafax v roce 2008 hospodařil podle Obchodního rejstříku se ztrátou přes 109 milionů Kč. Výsledky za rok 2009 ještě nezveřejnil, ale podle analytiků byl ve ztrátě i loni. Domnívají se, právě to může být příčinou jeho prodeje za symbolickou částku.

Mediafax v ČR působí od roku 2008 a své služby poskytuje především TV Nova a jejímu zpravodajskému serveru tn.cz.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!