17. května 2010 16:39 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Majitel taxislužby ustoupil hrozbám letiště, sporná kampaň končí

Taxíky na letišti Ruzyně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Taxíky na letišti Ruzyně | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Až hrozba žalobou podle Letiště Praha přiměla majitele taxislužby AAA Radiotaxi Jiřího Kvasničku, aby zastavil spornou reklamní kampaň, v níž zpochybňoval nové podmínky pro taxíky na letišti. Podle Kvasničky sice reklama doběhla do konce podle plánu, jedním dechem ale dodává, že příště bude opatrnější.

Přestože kampaň měla především odlákat zákazníky konkurenční firmy FIX, se kterou se Kvasnička o klienty z Ruzyně dělí rovným dílem, vedení letiště celou věc vzalo osobně a předalo ji právníkům.

Čtěte více:


"V tuto chvíli to naši právníci stále řeší. Nicméně pokud vím, tak pan Kvasnička tu reklamu, která nás podle našeho názoru poškozuje, už stáhl. Vnímáme to jako vstřícné gesto a současný stav by se dal popsat jako mírový," uvedla včera mluvčí letiště Michaela Lagronová.

úterý 11.5. A tady vám chci, milí věrní návštěvníci tohoto obrázkopopisného paskvilu, dát tip.

Sám Kvasnička to uvedl na pravou míru s tím, že reklama doběhla sama od sebe, vůči letišti však nešetřil smířlivými slovy. "Ta reklama doběhla minulý týden a teď bude následovat stejnou dobu jiná reklama. Ale i kdyby ta původní běžela dál, určitě bych kontaktoval letiště, abychom si vysvětlili, co jim vadí. A pokud by se přesto cítilo poškozeno, jako smluvní partneři bychom se mohli dohodnout třeba na její změně," uvedl Kvasnička.

Reklama, která nový systém označuje za "zvláštní", se objevila například v denících Blesk, MF Dnes nebo E15 a na několika rádiích. Letiště se ostře ohradilo už minulý týden.

Další podrobnosti o bojích mezi taxislužbami a pražským letištěm najdete v úterním vydání deníku