3. června 2010 17:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Majitelé iPhonů mohou volat zdarma přes Skype. Jen do konce roku

iPhone | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy iPhone | foto: ČTK

NEW YORK Miliony uživatelů si od neděle do mobilních telefonů iPhone 3G stáhly aplikaci Skype Web. Majitelé mobilů od americké firmy Apple tak budou moci využívat tuto službu vůbec poprvé. Od příštího roku ale tento způsob komunikace po internetu nebude zdarma kvůli vysoké investici, za což si Skype vysloužil velkou kritiku.

Před spuštěním aplikace, která dovoluje využívat Skype v rychlých sítích 3G, mohli uživatelé iPhonů používat Skype jen při napojení na bezdrátové sítě WiFi s krátkým dosahem, rozšířené v kavárnách, restauracích nebo kancelářích. "Máme k dnešnímu datu miliony stažených souborů," řekl včera hlavní manažer firmy Skype pro mobilní komunikace Russ Shaw.

Nedělní zprávou o placení služeb Skype v příštím roce ale podnik uživatele rozladil. Je to podstatná změna, Skype si totiž získal oblibu mezi uživateli právě díky bezplatnému volání přes internet i mobil.

Shaw uvedl, že firma musí tuto službu zpoplatnit, aby bylo z čeho financovat investice a kvalita volání přes Skype zůstala vysoká. Konkrétní cenové plány odmítl uvést. Dodal jen, že v porovnání s konkurenčními tradičními hovory bude Skype stále výhodný, napsala agentura Reuters.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!