18. srpna 2011 14:32 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Mall.cz a Kasa.cz otevřou kamenné pobočky

Nakupování po internetu, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nakupování po internetu, ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Boj o zákazníky se mezi velkými českými e-shopy přiostřuje. Největší tuzemský prodejce elektroniky Alza.cz vstoupila na trh s bílou technikou, její hlavní konkurent, internetová nákupní galerie Mall.cz, otevře v Česku do konec roku čtyři nové pobočky.

Kromě prodeje elektra navíc očekává zisky i z prodeje rychloobrátkového zboží. "Našeho největšího konkurenta, Alzu.cz, chceme v budoucnu z trůnu sesadit," říká generální ředitel Mall.cz Marek Liška a dodává, že otevření nových kamenných poboček je součástí marketingové strategie.

"Chceme být zákazníkům blíž," vysvětluje Liška a dodává, že nové pobočky otevře Mall.cz kromě Prahy nejspíše ještě v Pardubicích, Olomouci a Českých Budějovicích. Pro stejný krok jako Mall.cz se rozhodli i další velcí hráči na českém trhu internetových obchodů. Nové kamenné pobočky tak otevře například Kasa.cz. a v Liberci, Plzni a Ostravě mají vzniknout i nové prodejny společnost Czech Computer.

"I my budeme letos rozšiřovat naše kamenné výdejny. Ty jsou totiž dobrou konkurenční výhodou e-shopů, protože je stále velké procento zákazníků, kteří si chtějí zboží vyzvednout osobně," vysvětluje marketingová ředitelka Kasy.cz Jitka Součková.

VÍCE V LN:

Rozhovor s generálním ředitelem internetové nákupní galerie Mall.cz Markem Liškou čtěte v dnešním vydání Lidových novin

Advantage Consulting, s.r.o.
AUDITOR PROCESŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 42 000 Kč