14. dubna 2011 17:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Manažer roku je poprvé žena, Senta Čermáková

Manažerka roku 2011 - Senta Čermáková z HP | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manažerka roku 2011 - Senta Čermáková z HP |

PRAHA Vítězem soutěže Manažer roku 2010 se stala Senta Čermáková ze společnosti Hewlett-Packard (HP). Je to vůbec poprvé, kdy soutěž vyhrála žena. Vítězku ankety, kterou pořádá Manažerský svazový fond, vybrala komise ze 72 finalistů.

Nejvíc hlasů po Čermákové získal generální ředitel Metrostavu Pavel Pilát. Třetí v celkovém pořadí skončil šéf teplárenské skupiny Dalkia v České republice Laurent Barrieux. Loni soutěž vyhrál majitel společnosti Linet Zbyněk Frolík.

Výsledky soutěže MANAŽER ROKU 2010:

1 Senta Čermáková, Hewlett-Packard s.r.o.
2 Pavel Pilát, Metrostav a.s.
3 Laurent Barrieux, Dalkia Česká republika a.s.
4 Tomáš Zima, Univerzita Karlova, 1. lékařská fakulta
5 Jiří Urbanec, Teva Czech Industries s.r.o.
6 Dana Jurásková, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
7 František Kulovaný, BAEST Machines & Structures, a.s.
8 Emil Beber, KOVOBEL, výrobní družstvo
9 Antonín Jaroš, INCO engineering s.r.o.
10 Dana Ficlová, TOP HOTELS GROUP a.s.

Zdroj: Manažerský svazový fond

Celkem 72 finalistů soutěže Manažer roku pracuje ve 23 průmyslových odvětvích. Ve finále o nejvyšší post soutěžilo 11 žen a 61 mužů.

Ocenění vynikající manažer střední firmy do 250 zaměstnanců dostal František Kulovaný ze společnosti BAEST Machines & Structures. V kategorii mladý manažerský talent do 35 let zvítězil generální ředitel Obchodních tiskáren Petr Ryska a v kategorii vynikající manažer malé firmy do 50 zaměstnanců zvítězil předseda představenstva SD Dublovice Václav Dědina.

Mezi vítězi podle jednotlivých odvětví například v kategorii zdravotní a sociální péče zvítězila bývalá ministryně zdravotnictví Dana Jurásková, nyní ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. V kategorii dopravní a logistické služby první příčku obsadil šéf Českých drah Petr Žaluda.

Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.