Úterý 26. května 2020svátek má Filip 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Manažeři ČEZ vydělávají na akciích miliony. Denně

Budova ČEZ | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova ČEZ | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA Vrcholní manažeři společnosti ČEZ si prostřednictvím opčního práva na akcie firmy mohou vydělat miliony korun za den. Například člen představenstva ČEZ Vladimír Hlavinka výhodným prodejem akcií firmy nedávno vydělal 876.900 korun.

Napsal to dnes server Týden.cz s odvoláním na údaje zveřejněné Českou národní bankou. Hlavinka podle Týdnu uplatnil opční právo na akcie a koupil 19. května 75.000 akcí ČEZ v ceně 773,12 za kus. Celkem za ně zaplatil téměř 58 milionů Kč. Obratem pak prodal 5000 kusů za jednotkovou cenu 948,50 Kč.

Čtěte také:

"Pokud se Hlavinka rozhodne okamžitě prodat i zbytek nabytých akcií, přijde si na víc jak třináct milionů. Podle výroční zprávy společnosti ČEZ navíc drží opce na dalších 225 tisíc akcií, což je za současné situace potenciální výnos kolem čtyřiceti milionů korun," napsal server.

Opčního programu využil i další manažer ČEZ Jiří Feist. Nakoupil 10.000 akcií po 803 korunách za kus, 8800 obratem prodal za necelých 950 korun za kus. Okamžitě tak vydělal přes 800.000.

Největší počet akcií drží v současnosti generální ředitel ČEZ Martin Roman. Vlastní 386.000 akcií, na dalších 750.000 může uplatnit opce.

Lákavá informační okna
Květen je tradičně měsícem, kdy manažeři ČEZ obchodují s akciemi nejčastěji. K obchodům si vybírají "informační okna", kdy ČEZ zpravidla nečeká žádná kurzotvorná informace.

ČEZ je největší česká energetická firma, jejím majoritním akcionářem je stát, který drží přes ministerstvo financí necelých 70 procent akcií. Společnost zaměstnává v Česku kolem 20.000 lidí. Za rok 2010 firmě ČEZ meziročně klesl zisk o devět procent na 47,2 miliardy korun.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé
BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé

Rozdáváme 50 kusů vanilkové a 50 kusů banánové kaše, spolu se 100 ovocných kapsiček v šesti příchutích. Vyberte si, kterou kaši a kapsičku byste chtěli dostat (od každé kapsičky máme omezený počet kusů, takže vám může přijít i jiná příchuť). K oběma produktům pak musíte do 14 dnů od jejich obdržení napsat recenzi na stránky eMimino.cz. Na podrobnostech se s vámi domluvíme v soukromé zprávě.