31. července 2012 17:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Manažery ministerstva zemědělství bude vybírat externí firma

Poslanec ODS, exministr zemědělství Petr Bendl | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslanec ODS, exministr zemědělství Petr Bendl | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Ministerstvo zemědělství vypsalo tendr na firmu, s jejíž pomocí chce vybírat vedoucí zaměstnance pro vlastní úřad i podřízené organizace. Firma vzešlá z tendru, jehož maximální cena má včetně DPH přesáhnout jeden milion korun, by měla vybírat již nového šéfa Národního hřebčína Kladruby.

"Jedná se o manažerské pozice, kde je třeba oslovit maximální možný počet odborníků a personální agentury mají širší možnosti pro oslovení a následný výběr úzkého okruhu uchazečů pro danou manažerskou pozici," uvedl na dotaz, proč ministerstvo potřebuje k výběru manažerů služby externí firmy, jeho mluvčí Jan Žáček.

ČTĚTE TAKÉ:

Uchazeči o zakázku mají ministerstvu zasílat své nabídky do 3. srpna. Dokdy má být vítěz tendru znám, ministerstvo neuvedlo. Je však patrné, že to musí být v průběhu srpna. Vítězná firma má zajišťovat výběrová řízení na manažerské pozice úřadu do poloviny roku 2014.

Bendl koncem června odvolal z funkce ředitele hřebčína Jana Höcka. Vedením dočasně pověřil bývalou Höckovu zástupkyni a ekonomickou náměstkyni Simonu Voňkovou. V rozhovoru pro ČTK začátkem července ministr uvedl, že nového šéfa hřebčína chce mít do konce srpna.

Lidovky.cz, ČTK