17. října 2009 12:12 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Marešova firma chce do konkurzu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse
Tvář firmy, marketingový ředitel, a spoluvlastník Leoš Mareš propagoval výrobky 4U stores | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tvář firmy, marketingový ředitel, a spoluvlastník Leoš Mareš propagoval výrobky 4U stores | foto: ČTK

PRAHA Společnost Flexible, která v Česku provozuje zhruba dvě desítky obchodů s oblečením pro volný čas 4U Store a v níž se angažoval moderátor Leoš Mareš, je opět v insolvenčním řízení. Návrh na prohlášení konkurzu tentokrát kvůli dluhům podalo samotné vedení firmy.


Místopředseda představenstva Flexible Karel Dvořák insolvenční návrh zdůvodnil zhoršeným hospodařením firmy, kterému prý nepomohla ani restrukturalizace. Společnost podle Dvořáka nebude schopna nadále plnit své závazky. Dluhy Flexible na konci září činily bezmála 80 milionů korun.


Celková ztráta Flexible z letoška a předchozích let činila 46 milionů korun, přičemž vlastní kapitál firmy byl v září v minusu 43,5 milionu korun. "S ohledem na současný stav trhu nelze očekávat pozitivní změnu, která by přinesla takový nárůst příjmů z podnikání, který by umožnil úplnou úhradu závazků navrhovatele," upozornil Dvořák v insolvenčním návrhu, který ve středu zaslal Městskému soudu v Praze.


Obchody 4U Store nyní fungují v 11 městech a k dostání je v nich několik značek módního zboží. Ve společnosti Flexible získal Mareš 35procentní podíl, přičemž se stal její reklamní tváří a zároveň se podílel na marketingových aktivitách firmy. Mareš byl do letošního 22. září členem dozorčí rady Flexible, poté bylo jeho jméno v obchodním rejstříku vymazáno. Zda je Mareš stále spolumajitelem firmy, nelze z otevřených zdrojů zjistit.


Společnost Flexible čelila insolvenčnímu návrhu již letos v létě, kdy jej podal jeden z jeho věřitelů. Soud ale návrh kvůli formální chybě zamítl. Při insolvenčním řízení smí dlužník nakládat se svým majetkem jen ve velmi omezené míře. Nesmí například podnikat žádné kroky, které by směřovaly k podstatné změně jeho skladby, využití nebo jeho citelnému zmenšení.

ČTK
  • 5Diskuse

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže
Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je dávno pryč. Nahradila ho celá řada inovativních nástupců, které se liší způsobem i přesností měření, ale také cenou. Žádná domácnost, především pak s malými dětmi, by bez teploměru zůstat neměla.

Najdete na Lidovky.cz