5. března 2013 15:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Marriott a IKEA otevřou síť levných hotelů pro mladé baťůžkáře

IKEA | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy IKEA | foto: caelusgreenroom.com

STOCKHOLM Hotelová společnost Marriott International a realitní divize prodejce nábytku Ikea plánují společně v západní Evropě nový řetězec levných hotelů, který by měl lákat hlavně mladé turisty. První hotel řetězce Moxy by se měl otevřít příští rok v Miláně.

Celkem firmy chtějí v příštích pěti letech otevřít 50 hotelů se 150 až 300 pokoji ve velkých městech. Do deseti let by jejich počet měl stoupnout na 150.

Marriott uvedl, že levnější hotely představují v Evropě téměř polovinu veškeré nabídky hotelových pokojů. Podle firmy je však na trhu stále prostor pro značkové řetězce, jakým má být Moxy. "Vidíme obrovskou příležitost k expanzi našeho podílu v Evropě s hotely Moxy," uvedla v prohlášení šéfka Marriottu pro Evropu Amy McPhersonová.

ČTĚTE TAKÉ:

Ikea je největším maloobchodním prodejcem nábytku na světě. V současnosti již vlastní několik hotelů. Marriott International provozuje hotely pod značkami Marriott, Ritz-Carlton, Courtyard, Renaissance či Residence Inn. Má více než 3700 hotelů v 74 zemích světa, napsaly agentury AP a Reuters.

Lidovky.cz, ČTK