3. března 2011 10:02 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Máte doma konvici Första z řetězce IKEA? Pozor, může vás opařit

Ikea stahuje z trhu skleněnou konvici na čaj či kávu Första | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ikea stahuje z trhu skleněnou konvici na čaj či kávu Första |

Společnost Ikea, která v Česku provozuje obchody s nábytkem a bytovými doplňky, stahuje z trhu skleněnou konvici na čaj či kávu Första. U konvice hrozí její náhlé rozbití a tím i nebezpečí popálení nebo pořezání.

Ikea proto vyzývá zákazníky, kteří si tento výrobek koupili, k jeho vrácení. Ikea bude lidem cenu konvice kompenzovat v plné výši. Vyplývá to z dnešních informací vedení české pobočky švédského obchodního řetězce.

"Ikea dosud obdržela 20 hlášení o tom, že se skleněná nádoba rozbila, z toho ve 12 případech došlo k popálení způsobenému rozlitou kávou nebo čajem a v jednom případě došlo k pořezání," uvedl řetězec. Konvice se podle jeho informací může rozbít působením tlaku kovového držáku.

Konvice Första se prodával v obchodních domech Ikea ve dvou velikostech, a to o objemu 0,4 litru a jeden litr, od února do prosince loňského roku. Kolik konvic se v Česku prodalo, zpráva neuvádí.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!