25. ledna 2010 14:07 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Máte Toyotu? Kvůli špatnému pedálu vás čeká návštěva servisu

Toyota svolává automobily na opravu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Toyota svolává automobily na opravu | foto: ČTK

TOKIO Japonská automobilka Toyota Motor svolá v Evropě zhruba dva miliony vozů k bezplatné opravě možné závady u plynového pedálu. Informoval o tom dnes japonský list Nomiuri. Podobné kroky již firma učinila ve Spojených státech.

Mluvčí společnosti podle agentury Reuters však uvedla, že Toyota o svolání automobilů v Evropě teprve uvažuje. Dodala však, že ještě nepadlo žádné konečné rozhodnutí.

Toyota minulý týden oznámila, že kvůli možné závadě u plynového pedálu svolá v USA dalších 2,3 milionu automobilů. Ze stejného důvodu již koncem minulého roku v USA svolala 4,2 milionu vozů. Tato opatření poškozují pověst Toyoty jako výrobce bezpečných a kvalitních aut v době, kdy je prodej osobních vozů slabý kvůli hospodářské krizi.

Toyota předloni připravila amerického konkurenta General Motors o pozici největší světové automobilky podle objemu prodeje. Společnost GM vládla světovému automobilovému trhu více než tři čtvrtě století.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.