8. září 2009 10:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

McDonald's po letech prohrál spor s malajským rivalem McCurry

Malajský konkurent amerického McDonalds se jmenuje McCurry  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Malajský konkurent amerického McDonalds se jmenuje McCurry | foto: Reprofoto

PUTRAJAYA  Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's prohrál osm let trvající právní bitvu, ve které se snažil zabránit malajskému konkurentovi McCurry používat v názvu předponu "Mc". Informovaly o tom dnes agentury AP a Reuters.

Malajský nejvyšší soud podle agentur zamítl žádost firmy McDonald's o odvolání proti rozhodnutí soudu nižší instance, které společnosti McCurry používání předpony "Mc" v názvu povoluje.

"Jsme velmi rádi, že tato osmiletá právní bitva skončila, a že nyní můžeme provést cokoliv, co plánujeme, například otevřít nové pobočky," řekl agentuře Reuters majitel malajské společnosti P. Suppiah.

Malajský konkurent amerického McDonalds se jmenuje McCurry Podle právníka firmy McCurry rozhodnutí znamená, že McDonald's nemá na předponu "Mc" monopol a že ji mohou používat i další restaurace, pokud se jejich jídla budou lišit od nabídky amerického podniku.

McDonald's, který má v Malajsii 185 poboček, poprvé zažaloval konkurenta McCurry v roce 2001. Soud v roce 2006 rozhodl ve prospěch amerického podniku. Společnost McCurry však podala odvolání, které přineslo nový verdikt v její prospěch. McDonald's se poté s celým případem obrátil na malajský nejvyšší soud.

ČTK