25. srpna 2011 9:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

McDonald's velebí Švédy. V reklamě je však Česko

Reklama McDonald's velebí švédské farmáře, ovšem v české krajiě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reklama McDonald's velebí švédské farmáře, ovšem v české krajiě | foto: Reprofoto

STOCKHOLM Americká firma McDonald´s velebí švédské farmářství v reklamě, kterou ale natočila v Česku. Síť restaurací s rychlým občerstvením k tomu podle švédského informačního webu The Local přimělo nepříznivé počasí.

"McDonald´s spolupracuje s tisícovkou švédských farmářů," zdůrazňuje reklama agentury DDB, na které je kromě jiného vidět krásně zelená krajina s jedoucím traktorem. Reklama vychvalující švédské farmáře se podle firmy setkala s kladným ohlasem.

Švédský tisk nyní upozornil, že reklama byla natočena v Česku a že jen traktor údajného švédského farmáře je asi opravdu švédský. Vedení McDonald´s ve Švédsku to potvrdilo s tím, že v době filmování nebylo ve Švédsku vhodné počasí.

ČTĚTE TAKÉ:

"Je to velmi prosté. Z časových důvodů jsme museli natáčet film v zimě, kdy bylo Švédsko pokryto sněhem. Chtěli jsme ale ukázat jarní krajinu, takže jsme neměli jinou možnost (než natáčet jinde)," vysvětlilo tiskové oddělení firmy.

Lidovky.cz, ČTK