Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

McDonald´s zdražil cheeseburger. Za 25 korun už ho neseženete

McDonald´s zdražil cheeseburger o čtyři koruny. (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy McDonald´s zdražil cheeseburger o čtyři koruny. (Ilustrační foto) | foto: Reuters

PRAHA Fastfoodová síť McDonald´s zdražila cheeseburger o čtyři koruny. Společně s ním se změnila cena i chickenburgeru a snackwrapu. Síť restaurací s rychlým občerstvením tak zdražila několik ze svých nejoblíbenějších produktů poprvé od roku 2013.

Cheeseburger podle nových cen řetězce McDonald´s stojí 29 korun. Jeho cena se tak zvýšila o 16 procent z původních 25 korun. Fastfoodová síť zdůvodňuje zdražení několik svých výrobků růstem ceny práce i surovin. Informaci ve svém článku zveřejnil server Aktuálně.cz.

„Navyšovaly se vstupní náklady, jako jsou mzdy našich zaměstnanců i dodavatelské ceny,“ vysvětluje mluvčí společnosti McDonald´s Zuzana Svobodová. Celková nezaměstnanost v České republice se pohybuje kolem čtyř procent a patří k nejnižším v Evropské unii. Podniky tím pádem mají problémy při shánění nových zaměstnanců. Potíže jim také dělá udržet si stávající pracovníky.

„Cheeseburger je jedním z nejlevnějších produktů v McDonald´s. Věříme, že mírné navýšení ceny nebudou naši zákazníci vnímat nijak drasticky. V rámci trhu rychlého občerstvení jde stále o příznivou nabídku,“ popisuje Svobodová. Zároveň dodává, že před 25 lety byla první cena cheeseburgeru 21 korun. Od té doby se tedy cena cheeseburgeru zvedla o osm korun.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...