3. prosince 2011 20:46 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Medvědi nezabrali, bílé plechovky propadly

Bílá plechovka Coca-coly. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bílá plechovka Coca-coly. | foto: Lidovky.cz

ATLANTA Bílé plechovky, které místo tradičních červených na předvánoční trh dodává americký gigant Coca-Cola, u mnoha spotřebitelů ve Spojených státech narazily. Kromě plechovek se sněhobílým potiskem, které mají podpořit kampaň na záchranu ledních medvědů, proto na pultech obchodů od příštího týdne budou i klasické červené.

 Nové obaly prý mátly zákazníky, pletli si je s coca-colou bez cukru. Coca-Cola se už léta snaží zákazníky před Vánocemi překvapovat novinkami v designu plechovek, v minulosti se na nich objevoval třeba Santa Claus, sněhové vločky nebo polární medvědi.

Ti jsou na nich i letos, novinkou je ale neobvyklá bílá barva. Firma se připojila ke kampani Světového fondu na ochranu přírody, jejímž cílem je upozornit na to, jak globální oteplování ohrožuje životní prostředí medvědů.

ČTĚTE TAKÉ:

Coca-Cola plánuje na trh dodat přes miliardu "sezonních" plechovek ve sněhobílé barvě a stejné množství červených plechovek, píše The Wall Street Journal. Společnost přitom původně tvrdila, že do prodeje půjde 1,4 miliardy bílých plechovek a o červených se vůbec nezmiňovala.

Lidé si bílé plechovky pletli s těmi bez cukru

Někteří spotřebitelé si stěžují, že bílé plechovky vypadají skoro stejně jako ty stříbrné s nápojem bez cukru. "Koupil jsem si tři balení po šesti plechovkách coca-coly. Jsem cukrovkář a byl jsem přesvědčený, že jde o verzi light," řekl v televizi ABC Gail O´Donnell z Denveru.

"Divil jsem se, proč tak dobře chutná a teprve po chvíli mi došlo, že je to obyčejná cola," řekl. Jiní lidé zase tvrdili, že cola v bílých obalech chutná jinak než v červených. Pro "tradicionalisty" se změna z červené na bílou blíží svatokrádeži. "Klasika se měnit nesmí," řekla listu The Wall Street Journal 17letá milovnice coly ze státu Wisconsin.

James Ali, majitel stánku s občerstvením v Atlantě, řekl, že několik zákazníků mu otevřenou plechovku vrátilo poté, co zjistili, že místo coly light pijí limonádu s cukrem. Ali otevřené plechovky vyměňuje za nenačaté.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!