Diskuse k článku: MENČÍK: Temné zítřky eurozóny

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 2.9.2012 20:14
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Chaloupka 2.9.2012 20:14

A k tomu přidejte centrální plánovaní a jsme zase tam,

kde už jsme jednou byli. To tu socialistickou cestu musíme se západní Evropou projít ještě jednou? Pokud si pamatuji, tak na jejím konci jsme byli všichni chudí (vyjímaje zelináře, řezníky a taxikáře a i ti byli ve srovnání s dneškem vlastně socky).

J. Kanioková 31.8.2012 16:26

Ano, opravdu Temné zítřky eurozóny !

Politika nivelizace EZ přináší předpokládané výsledky! EZ nepustí krizí zasažené státy Jihu. Díky tomuto "morálnímu" předsevzetí všech třech sloupů - EZ (MMF, ECB, Rada EU) zadlužené státy EZ postiženým státům Jihu pomáhají tak, že jim půjčují svoje dluhy, které tyto NIKDY nesplatí. Výsledkem je že u postižených států se krize prohlubuje a ty co jim pomáhají, se dostávají do velkých problémů. Toužebně očekávané oživení se nedostavuje přesto, že řada věhlasných ekonomů generuje zaručené návody jak ho přivolat.

V současnosti se už objevují i analýzy jak minimalizovat důsledky rozpadu EZ častěji, než jak ji zachránit. Politici, kteří domýšlejí nejenom ekonomické dopady, ale i sociální a geopolitické se bojí radikálních nevratných řešení, tak je radši nedělaj í a jenom prostřednictvím summitů navrhují dílčí kosmetické úpravy, které slavnostně vytrubují do světa, aby na čas uchlácholily trhy investory.

Zůstává tak ale pořád ten základní problém, volba - 1. svobodné trhy a využívání tržních mechanizmů s riziky sociálních bouří.....2. nebo regulované s evolučním přechodem k PLÁNOVAT, PŘEROZDĚLOVAT?