4. července 2012 13:21 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Skotská firma Menzies kupuje od Letiště Praha odbavování

Letiště Václava Havla. (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště Václava Havla. (Ilustrační foto.) | foto: Reuters

PRAHA Skotská společnost Menzies Aviation kupuje od Letiště Praha odbavování letadel.

Dohoda už byla podepsána, schválit ji musí ještě antimonopolní úřad. Prodej handlingu souvisí se začleňováním Letiště Praha do Českého Aeroholdingu. Informoval o tom server iDnes.cz.

"Vedení Letiště Praha minulý týden podepsalo smlouvu o prodeji části podniku se zástupci kupující společnosti," řekla serveru mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí. Podle ní je kupující členem významné mezinárodní podnikatelské skupiny.

Oficiálně nebylo jméno kupujícího zveřejněno, server se odvolává na nejmenované zdroje. Prodej se uskuteční nejdříve 1. září, Menzies s nákupem získá i zhruba stovku zaměstnanců handlingu.

Menzies

Menzies na Ruzyni podniká už deset let a její podíl na trhu odbavování neustále roste. Od letošního roku k ní přišel například Travel Service, který dosud využíval služeb handlingu Letiště Praha. Firma patří pod skotskou společnost John Menzies. Ta zaměstnává přes 16.000 lidí ve 117 zemích.

Lidovky.cz, ČTK