14. ledna 2012 12:45 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Merkelová: Obnovení důvěry trhů bude těžké

Na setkání evropských špiček v Bruselu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na setkání evropských špiček v Bruselu. |

BERLÍN Snížení ratingu devíti zemím eurozóny podle německé kancléřky Angely Merkelové potvrzuje, že Evropskou unii čeká ještě dlouhá cesta k obnovení důvěry trhů. Kancléřka podle agentury AP zároveň vyzvala země EU, aby co nejrychleji přijaly dohodu o rozpočtové odpovědnosti a zavedly stálý záchranný fond.

Podle Merkelové je nyní třeba, aby se evropská dohoda o omezení rozpočtových deficitů už dále neoslabovala. Zároveň by se neměla stát brzdou hospodářského růstu.

ČTĚTE TAKÉ:

Agentura Standard & Poor's v pátek rozhodla o snížení ratingu devíti státům eurozóny, mezi jinými i Francii. Německu zůstal špičkový rating AAA zachován.

Merkelová zdůraznila, že rozhodnutí S&P nebylo překvapivé. Agentura už dříve oznámila, že zhodnotí výhled všech zemí eurozóny. Kancléřka dnes ale podotkla, že S&P je pouze jednou ze tří ratingových agentur. Moody's ani Fitch zatím ratingy evropských zemí zachovaly.

ČTK, Lidovky.cz

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.