Úterý 20. dubna 2021svátek má Marcela 5 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Město hříchu ožilo sportem. V Las Vegas se zase může sázet na olympiádu

Vodotrysky v Las Vegas  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vodotrysky v Las Vegas | foto: Lidové noviny

LAS VEGAS  Olympiáda v ­Riu de Janeiro je první od roku 2000, kdy se v pouštním státu Nevada mohou vypisovat sázkové kurzy na jednotlivé sportovce a ­disciplíny. Jenže nyní se ukazuje, že Američané si téměř po 15 letech abstinence odvykli a­letní olympijské hry je z hlediska sázení nechávají vcelku chladnými.

Jak potvrdili book- makeři agentuře Bloomberg, kromě několika velkých sázek na basketbalové zápasy a fotbal zůstávají ostatní disciplíny téměř bez povšimnutí sázejících.

„Přijali jsme na olympiádu asi přibližně tolik sázek, jako míváme na významný baseballový zápas,“ přiznal agentuře Jay Rood viceprezident a ředitel pro sportovní sázky společnosti MGM Resorts International.

„Očekáváme, že v ­průběhu her se prosází 20 až třicet 30 milionů dolarů,“ neskrýval přitom Rood optimismus ještě na začátku srpna, kdy jej zpovídal magazín Forbes.

Nevada je v současnosti jediným státem USA, kde je možné legálně sázet na výsledky sportovních utkání. „Myslím, že jsme se odhodlali k­ výjimečnému kroku, který dodá sportovnímu sázení nový rozměr,“ těšil se předseda nevadské Komise pro hazardní hry Tony Alamo loni v únoru. Tehdy v Nevadě právě s ohledem na blížící se olympiádu zrušili zákaz sázení na sportovní výsledky, prosazený roku 2001 republikánským senátorem Johnem McCainem kvůli „ochraně amatérských atletů před škodlivým vlivem hazardu“.

Výše jednotlivých sázek na olympijské výsledky jsou nicméně i v nevadském městě hříchu do značné míry omezené. Pohybují se kolem 500 dolarů (zhruba 12 tisíc korun) u méně známých disciplín, jen Američanům blízký basketbal, golf a tenis jsou bez omezení.

„Sázky na golf a­ basketbal jsou v ­současnosti nejvíce zastoupeny,“ potvrdil Jay Rood.

„Sázení může být často příčinou korupce ve sportu. Díky zavedení nízkých limitů výše sázek se u bookmakerů zatím žádné rekordní sumy neobjevily,“ řekl časopisu Forbes Paruyr Shahbazyan, zakladatel a ředitel serveru

Bookmaker-ratings.com, jednoho z největších ruských sázkařských webů. „Stále je tu možnost, že se američtí atleti rozhodnou požádat své přátele, aby vsadili na závod, který pak záměrně prohrají. Ale k­těmto případům velmi pravděpodobně nedojde,“ dodal Shahbazyan.

Na olympijské výsledky se v Nevadě nesázelo od roku 2001, kdy senátor John McCain prosadil zákaz z důvodu „ochrany amatérských atletů před škodlivým vlivem hazardu“.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?
Jarní úklid raz dva: Jak na čistou podlahu i bez lezení po kolenou a otravného ždímání hadru?

Přes zimu jsme si do domácností natahali spoustu nepořádku, kterého je teď potřeba se zbavit. Doba si žádá pořádný jarní úklid. V redakci jsme...